zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Kompletní vydání Smetanových oper poprvé na CD

Přebal kompletu

autor: Supraphon   

zvětšit obrázek

Opery zaujímají v tvorbě Bedřicha Smetany přední místo a tvoří spolu s cyklem symfonických básní Má vlast pilíř skladatelova tvůrčího odkazu. Celkem devět oper, z nichž je poslední nedokončena, ukazuje autorovo dramatické nadání a osobitost. V historii vydavatelství Supraphon vznikla řada nahrávek Smetanových oper v interpretacích několika generací českých pěvců, kteří působili především na scéně pražského Národního divadla. Poprvé a naposledy byly Smetanovy opery jako celek publikovány na LP u Supraphonu v rámci čtyřdílného rozsáhlého projektu Smetanova souborného díla, vydaného k Roku české hudby mezi lety 1984 a 1985.

Nahrávky z 60. až 80. let, které obsahoval tehdejší reprezentativní komplet, však s výjimkou Prodané nevěsty nejsou v současné době na trhu fyzických nosičů dostupné. Dosud nepřekonaný snímek Prodané nevěsty a Tajemství pod taktovkou Zdeňka Košlera doplňujeme o jeho výjimečné nastudování Libuše z roku 1983 při znovuotevření Národního divadla v Praze. Dále zařazujeme jedinou supraphonskou nahrávku Braniborů v Čechách Jana Husa Tichého, dodnes vzorovou Čertovu stěnu Zdeňka Chalabaly či Dalibora Jaroslava Krombholce.

Luxusní 17CD box obsahuje sedm samostatně balených 2CD plus jedno 3CD s podrobnými informacemi k jednotlivým operám, 40stránkový booklet se souhrnnou studií, bohatou fotodokumentaci a odkaz na libretto ke stažení v českém a anglickém jazyce. Nově digitálně přepsané a remasterované nahrávky věrně zachycují zvuk české smetanovské tradice také při digitálním poslechu v Hi-Res kvalitě.
Komplet zakoupíte na www.supraphonline.cz.

10.6.2024 18:06:32 Redakce | rubrika - CD boxy