zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Antologie Krvavý Žižkov

Přebal knihy

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Krvavý Žižkov je antologie, která má svého předchůdce Krvavý Bronx (2020), úspěšnou knihu povídek o „vyloučené“ brněnské lokalitě. Jen tamní kulisy vystřídal pražský Žižkov počátku dvacátého století. Mordy, zločiny z vášně, sebevraždy z nešťastné lásky či prostého zoufalství, ale i pitoreskní výstřelky a jiné kuriozity však v příbězích zůstaly. Přihrávkou k psaní o lidech ze slepých skvrn se autorům staly strohé výstřižky z dobové „černé kroniky“, které zaručovaly šťavnatou zápletku, ale nikoli šťastný konec.

Navzdory potemnělé tónině lze ale zakoušet i rozkoš: ze sumy stylů i zažehnutých fantazií, jimiž vládne čtrnáctka špičkových českých prozaiků a prozaiček. Svou sbírkou morytátů naskicovali dějiny výjimečné pražské čtvrti, které se dodneška s nadsázkou říká „svobodná republika Žižkov“. Kolektiv autorů povídek: Simona Bohatá, Anna Bolavá, Aleš Palán, Lucie Faulerová, Petra Hůlová, Pavla Horáková, Sylva Fischerová, Stanislav Biler, Markéta Pilátová, Radka Denemarková, Jakuba Katalpa, Jaroslav Rudiš, Jiří Padevět, Miloš Urban.

15.4.2024 16:04:24 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Novinky...

Šenkýř a Kremr: 100+24 brněnských kuriozit

Z přebalu knihy 100+24 brněnských kuriozit

Tušíte, že opona původně určená pro pražské Národní divadlo je srolovaná v Brně? Že nad hlavami Brňanů lze vid ...celý článekČasopis 21 - sekce

HUDBA

Waldemar Matuška výročí

Waldemar Matuška

Walda
Waldemar Matuška, který nás opustil před 15 lety, byl jednou z největších postav naší populární hudby celý článek

další články...