zvláštní poděkování
Quantcom.cz

DILIA vyhlásila nový grant

DILIA

autor: archiv   

zvětšit obrázek

DILIA pokračuje ve své podpoře mladých talentů. Po již tradičních a dlouhodobých projektech, jako jsou Cena Evalda Schorma a Divadelní grant, se zaměřuje také na debutující autory v audiovizi. Autoři mohou díky zbrusu novému grantu, který DILIA vyhlašuje letos vůbec poprvé, získat podporu na vývoj scénáře svého prvního celovečerního snímku. Celková částka, kterou dozorčí rada na grant vymezila, je 170.000 korun. Částku může získat jeden žadatel, případně bude rozdělena mezi více autorů. Maximálně však budou podpořeny tři projekty.

O výsledcích rozhodne tříčlenná porota, v níž zasednou zkušení režiséři a scenáristé Karel Smyczek, Ivan Hubač a Jiří Strach. Vybraný autor, případně vybraní autoři, obdrží 50 % podpory po schválení žádosti, zbylou polovinu pak po odevzdání první verze scénáře.
Kdo může grant získat?
Grant je určen pro absolventy uměleckých škol do 35. roku věku včetně, a to primárně těch filmových (FAMU, FAMO). Nicméně absolvování umělecky zaměřeného studia není podmínkou. Tou je záměr vypracovat první scénář celovečerního filmu. Podmínkou přijetí grantu je zastoupení autora ze strany DILIA při jeho případné budoucí realizaci.
Jak můžete o grant požádat?
Základem úspěšné žádosti je předložení:
anotace (1 normostrana) a treatmentu (minimálně 8, maximálně 12 normostran) budoucího scénáře a životopisu žadatele o grant.

Uvedené dokumenty zasílejte doporučeně poštou/datovou schránkou, současně též v elektronické podobě na adresu kraupnerova@dilia.cz, a to nejpozději do 15. června 2024.
Vyhlášení vítěze/vítězů proběhne na předvánočním setkání DILIA, které se uskuteční na začátku prosince 2024. Konkrétní datum bude doplněno.

13.5.2024 11:05:23 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zprávy

Broumov je pátým městem v řadě hostícím kulatý stůl

Klášter Broumov (Foto: Marek Jehlička)

Ve čtvrtek 23. května 2024 se v Broumově uskuteční kulatý stůl v rámci projektu Closing the Gap pořádaném orga ...celý článekČasopis 21 - sekce

DIVADLO

OLDstars on the ROAD 2024

OLDstars on the road 2024

Studentská umělecká skupina OLDstars připravuje další ročník cestovního léta. Svůj čas mladí divadelníci poděl celý článek

další články...

HUDBA

Devět křížů: kámen o kámen

Ondřej Studénka (Devět křížů)

Městské divadlo Brno uvádí od roku 2022 starou legendu o ukrutném mordu. Téma je velmi lákavé, zejména pokud b celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Portrét Milada Šubrtová

Milada Šubrtová

Medailon národní umělkyně Milady Šubrtové
Portrét jedné z nejvýznamnějších sopranistek české poválečné oper celý článek

další články...