Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama NdB Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
NdB připravuje na příští sezonu osmnáct premiér Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Budova Mahenova divadlaNárodní divadlo Brno si pro nadcházející sezonu 2021/2022 nastudovalo 18 premiér. Několik z nich je již připravených z minulé a předminulé sezony, kterou ovlivnila pandemie koronaviru.
S nadcházející sezonou přichází NdB s inovovaným systémem předplatného, které je variabilní a přináší větší svobodu volby představení. Diváci si mohou volit svůj preferovaný žánr, zda chtějí chodit do divadla ve všední dny či o víkendech, a zvolit si pro sebe nejvhodnější začátek představení. Předplatitelské skupiny se také dají vzájemně kombinovat. Zahájení prodeje předplatného je stanoveno na 3. května 2021 a diváci o něm budou informováni prostřednictvím webových stránek NdB či reklamních kampaní.

,,Divadlo se ovšem může otevřít hned, jak to dovolí protiepidemická opatření, bude hrát i pro 20 procent publika. To, co je před námi, už nemůže být tak dlouhé, jako to, co zažíváme od loňského roku. Každý měsíc, kdy nehrajeme, ztrácíme na tržbách sedm milionů korun. Museli jsme proto snížit počet premiér. Diváci si toho však nevšimnou, protože máme nazkoušené tituly z letošní sezony a Řecké pašije jsme dokonce měli hrát loni na Velikonoce,“ řekl na TK ředitel NdB Martin Glaser.
Vzhledem k aktuální situaci bude prodej probíhat online či na dobírku do té doby než bude moct být otevřeno Zákaznické centrum na Dvořákově 11, Brno. Podrobnější informace o předplatném jsou také obsaženy v celodivadelním Katalogu NdB sezona 2021/2022 a ve speciálním vydání časopisu DIVA, věnovanému pouze předplatnému, který vyjde 7. května 2021.

Sezonu 2020/2021 zahájí 3. září 2021 v Mahenově divadle premiérou večera Stabat Mater k poctě českého choreografického velikána Pavla Šmoka. Balet NdB uvede tak výjimečná díla jako Zjasněná noc, Trio g-moll a Stabat Mater. Premiéra titulu Beethoven počká na své veřejné uvedení doslova rok a spolu s orchestrem, sborem a sólisty Janáčkovy opery vám představí 13. listopadu 2021 v Janáčkově divadle, ambiciózní titul, který vznikl ke 250. výročí narození Beethovena. První pocovidovou sezonu pak zakončí novou inscenací Prokofjevova baletu Popelka (13. května 2022 v Mahenově divadle) v choreografii Markéty Pimek Habalové. Samozřejmě chystají i pokračování úspěšných projektů, které se již staly součástí doprovodných programů, jako Balet Gala, Choreografický ateliér, oslavy Mezinárodního dne tance nebo Open Air představení na Biskupském dvoře.

Činohra NdB připravila v divadle Reduta premiéru představení Amfitryon od Molièra. Nová inscenace veršované komedie se bude hrát v divadle Reduta (10. prosince 2021) a to v geniálním, velevtipném přebásnění Vladimíra Mikeše a v režii Aminaty Keita.
Další dvě lákavé inscenace uvedou v režii Štěpána Pácla. Komedii z nejkrásnějších, kde se snoubí lyrická poezie s poezií pudovou Večer tříkrálový od Williama Shakespeara (28. ledna 2022 v Mahenově divadle) a velkolepé drama Matka od Karla Čapka (8. dubna 2022 v divadle Reduta).
„Prožitek posledního roku nemohl neobnovit naši citlivost pro drama a náš nový dramaturgický plán z toho bezezbytku vychází. Sami až zpětně zjišťujeme, v kolika námi chystaných titulech zuří nebo zuřila válka," řekl umělecký šéf Milan Šotek.

Opera NdB chystá svoji první premiéru na 9. Října 2021 v Janáčkově divadle, a to představení Peter Grimes od Benjamina Brittena. Opera o moři a lidech, jež v něm nalezli život i smrt měla svoji československou premiéru v Brně v červnu 1947, teď se vrací po téměř 75 letech, aby se po úspěšné inscenaci Juliette / Lidský hlas stal dalším projektem skvělého týmu dirigenta Marko Ivanoviće, režiséra Davida Radoka, sopranistky Jany Šrejma Kačírkové a švédského tenoristy Joachima Bäckströma v titulní roli. V únoru příštího roku se představí Händelova Alcina, která vzniká ve spolupráci s francouzskými divadly. Na brněnském jevišti zazní Alcina poprvé. Půvabné melodie Mozartovy pohádkové Kouzelné flétny zaznějí od 13. dubna 2022 v Janáčkově divadle.
Můžete se těšit i na oblíbené festivaly DANCE BRNO 2021 (18. – 23. 10. 2021) a 13. ročník festivalu DSB se uskuteční v termínu 24. – 29. května 2022. Janáček Brno 2022 (2. 11. – 19. 11. 2022), jehož předprodej zahájí 30. 11. 2021 v rámci recitálu předního tenoristy Pavola Breslíka. Festival Janáček Brno 2022 (2. 11. – 19. 11. 2022) 2022 chystá mimořádný program s předními zahraničními a tuzemskými operními domy.

www.ndbrno.cz
 
| 12.4.2021 15:04:21 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru