Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Večer tříkrálový (NdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5 Předchozích 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Publikace Metodika mapování nezávislého divadla Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
ObálkaV rámci své výzkumné činnosti vydal Institut umění – Divadelní ústav ke konci roku 2021 elektronickou publikaci, která definuje nezávislé divadlo a nastavuje měření jeho objemu, velikosti a výkonu.
Cílem metodiky je nastavit sběr a vyhodnocení dat, která mohou přispět ke zjištění skutečného stavu nezávislých divadel, jejich financování, zaměstnanosti, počtu představení a diváků, cílových skupin, právních forem a dalších ukazatelů. Implementace a aplikace metodiky může přispět k optimalizaci kulturních strategií a kulturního plánování. Metodiku je možné použít i pro ostatní segmenty divadelního a kulturního systému.

Autoři publikace, Petr Prokop a Luboš Louženský, jsou s tématem publikace úzce spjatí. Petr Prokop je zakladatel, manažer a jeden z hlavních protagonistů Divadla Vosto5, pedagog na DAMU a ředitel kulturního centra Vzlet. Luboš Louženský absolvoval DAMU s prací na téma statistiky a hodnocení divadel v České republice a nyní se zabývá analýzou dat a marketingem.
„Statistikou v oblasti kultury se zabýváme už několik let. Na počátku byla naše nespokojenost se stavem, ve kterém se česká divadelní statistika nachází, a snaha vymyslet systém, který by odpovídal současným světovým trendům a věrně zobrazoval českou divadelní realitu. Když nás IDU oslovil ke spolupráci na výzkumném projektu, který řeší mapování nezávislého divadla, tak to pro nás bylo logické pokračování. Nezávislé divadlo je amorfní a těžko uchopitelná část českého divadelního trhu, takže základní výzvou bylo vytvořit odolnou definici, která tento segment přesně ohraničí.“, říká jeden z autorů Petr Prokop. Publikaci stáhnete zde.
 
| 24.1.2022 14:01:47 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru