Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Východočeské divadlo zahájilo svou 108. sezónu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Viktoria Hradská (Zdroj: J. Sejkora)Pardubičtí kumštýři vstoupili do nové divadelní sezóny v úterý 29. srpna, kdy začali zkoušet hned dvě inscenace zároveň – na Malé scéně režisér Petr Novotný odstartoval přípravy hry Commedia finita o legendární operní divě Emě Destinnové a režisér Zdeněk Dušek na první čtené zkoušce seznámil herce s komedií Z postele do postele, která bude mít premiéru stejně jako Commedia finita v říjnu, ale na velkém jevišti Městského divadla. Před diváky pak divadelníci poprvé po prázdninách předstoupí v sobotu 2. září 2017, kdy odehrají swingový komediální muzikál Kiss me, Kate s Petrou Janečkovou a Milanem Němcem v hlavních rolích.

Během již 108. divadelní sezóny pardubičtí herci dále nastudují muzikálovou komedii o velké lásce a zpívající masožravce Kvítek z horrroru pod režijní taktovkou Petra Gazdíka, podkrkonošské drama Kalibův zločin pod vedením režiséra Břetislava Rychlíka či milostný thriller dvou propletených životů Až na věky v režii Radovana Lipuse. Režisér Michael Tarant na Malé scéně nazkouší koncertní hru o nikdy neuskutečněném setkání J. S. Bacha a G. F. Händela s názvem Mohla to být hvězdná chvíle. A domácí režisér Petr Novotný bude po hře Commedia finita inscenovat v Městském divadle Tančírnu podle slavného filmu, jež beze slov provede českými, respektive československými dějinami. Sezónu pak uzavře režisér Marián Pecko na Kunětické hoře, kde zhmotní příběh pohádkové veselohry Král jelenem.

Vedle osmi premiér diváky čeká i pokračování cyklu INprojekty, který formou scénických čtení představuje na Malé scéně novinky současné dramatiky. Prvním titulem bude humorně ironická hra o dnešním zhoubném světasystému s názvem Electronic City Pod Ledem, za nímž se skrývají dva tematicky příbuzné texty jednoho z nejvýznamnějších současných německých dramatiků Falka Richtera. První INprojekt sezóny připraví mladý režisér Adam Svozil a premiéra se uskuteční 16. října 2017.

Žádný z nastudovaných titulů divákům neunikne, pokud si pořídí předplatné na sezónu 2017/18, díky němuž budou mít vstupenky s výrazným cenovým zvýhodněním a své stálé místo v hledišti divadla. V současné chvíli divadlo nabízí premiérové předplatné, abonmá na dopolední veřejné generální zkoušky i juniorské a vysokoškolské abonentky. Dále i populární Kupónové předplatné, které dává volnost při výběru titulů i termínů představení dle vlastního zájmu, nebo oblíbené dárkové poukázky.
 
| 31.8.2017 00:09:49 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru