Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
14. ročník MLHO lámal rekordy Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Líbánky na Jadranu (Václav Beran, divadlo Studio DVA)Neuvěřitelných 93 představení navštívilo v rámci 14. ročníku Metropolitního léta hereckých osobností rekordních 41 200 spokojených diváků. Přehlídka se uskutečnila od 23. června do 31. srpna na Letní scéně Vyšehrad a v kamenném divadle Studio DVA na Václavském náměstí. Žádné z plánovaných 64 činoherních představení a 6 koncertů pod širým nebem nemuselo být z důvodu nepřízně počasí zrušeno.

Hitem léta se staly Líbánky na Jadranu z pera úspěšného autora Patrika Hartla. „Všech 25 prázdninových repríz bylo vyprodaných dříve, než jsme začali hrát. V současné době nejsou volné vstupenky na žádnou z repríz až do konce roku. Kromě Prahy jsme letos poprvé hráli s úspěchem také jedno představení na Tvrzi Divice nedaleko Loun, kam se v příštím roce opět určitě rádi vrátíme,“ komentuje letošní rekordní ročník producent divadla Michal Hrubý.
Již počtvrté se konala i přehlídka bratislavských divadelních souborů. Léto slovenských hvězd nabídlo pět představení, z toho dvě premiérová. Milan Lasica, Martin Huba, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová a mnoho dalších přilákali do divadla Studio DVA bezmála 2 900 diváků.
 
| 7.9.2017 17:09:31 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru