Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
V Městských divadlech pražských bude Teror Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
První čtená M. Kačmarčík a J. Smutná (Foto: A. Hrbková)Jaké pocity asi zažívá porotce u soudního přelíčení s člověkem, který sice zachránil tisíce, ale jeho rozhodnutí zničilo stovky dalších životů? Kolik odvahy je třeba k tomu, vzít na sebe důsledky vlastních rozhodnutí? Lze vidět v pachateli i oběť systému?
Režisér Ondřej Zajíc připravuje pro Divadlo ABC interaktivní drama TEROR od německého autora Ferdinanda von Schiracha, které je v poetice Městských divadel pražských experimentem. Inscenace vtáhne publikum do děje. Diváci se stávají porotci a na konci inscenovaného soudního procesu, za použití hlasovacího zařízení, sami rozhodnou o vině, či nevině obžalovaného. Hra se nezabývá jen aktuálním tématem – terorismem, ale klade důraz na osobní zodpovědnost jednotlivce. Poprvé se toto interaktivní drama divákům představí 11. listopadu 2017.

Pod režisérskou taktovkou Ondřeje Zajíce vznikne drama s prvky interaktivity Teror od německého dramatika Ferdinanda von Schiracha. V zápletce je důležitý teroristický čin, kdy terorista unese letadlo plné civilistů a chce jej navést na stadion, na kterém se právě nachází 70 tisíc lidí. Pilot stíhacího letounu neuposlechne rozkaz a stroj sestřelí. „Před publikem se odehrává soudní přelíčení, kde se neřeší jasná vina teroristy, ale vina pilota, který letadlo sestřelil. Diváci se stávají porotci v tomto procesu a rozhodují o vině, či nevině. Hlavním tématem je morální problém, před který hrozba terorismu staví celý náš západní svět,“ říká Ondřej Zajíc.
Výsledky hlasování diváků, kteří tuto inscenaci viděli, je možné najít na webových stránkách terror.theater. „Městská divadla pražská se také zapojí do tohoto projektu, takže i čeští diváci budou moci sledovat, zda byl obžalovaný shledán vinným, či nevinným,“ dodává Ondřej Zajíc.
V inscenaci se představí Milan Kačmarčík, Zbigniew Kalina, Tomáš Novotný, Jitka Smutná, Lukáš Jurek a Evellyn Pacoláková. Premiéra se odehraje 11. listopadu od 19:00 hod v Divadle ABC.

Termíny + vstupenky na www.mestskadivadlaprazska.cz.
 
| 25.9.2017 20:09:39 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru