Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Galavečer v Městském divadle Mladá Boleslav Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Galavečer v Městském divadle Mladá BoleslavV pátek 26. ledna 2018 se od 19:00 hodin uskutečnil již šestý Galavečer v Městském divadle Mladá Boleslav. Zábavný večer probíhá ve spolupráci s Boleslavským deníkem i díky kterému diváci mohou hlasovat v anketě Zážitek roku o nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci minulé sezóny.
Celým večerem tentokrát provedla nová moderátorská dvojice složená z uměleckého šéfa Petra Mikesky a herečky Hany Marie Marouškové. Představil se kompletní herecký soubor, v nejrůznějších hudebních či zábavných číslech, které ve vyprodaném divadle vytvořily atmosféru velkolepé show, kterou diváci v závěru ocenili dlouho trvajícím potleskem a standing ovation.

Celý večer byl tematicky zastřešen tak, že se herci ve svých číslech představili v rolích, ve kterých je ještě diváci neviděli. Diváky hned po vstupu do divadla vítal welcome drink a celý večer okořenila přítomnost živé kapely Bizzare band pod taktovkou Zdeňka Dočekala.
Jako první kategorie byla vyhlášena inscenace roku a zvítězila inscenace Krás(k)a na scéně, kterou režíroval Petr Mikeska. Cenu z rukou Mgr. Karla Hořčičky (zastupitele města) převzala dramaturgyně divadla Lenka Smrčková. Herečkou roku 2017 se stala stejně jako loni Alena Bazalová. Cenu vítězce předal Mgr. Daniel Marek, náměstek primátora Statutárního města Mladá Boleslav a Ing. Bohdan Wojnar, člen představenstva řízení lidských zdrojů Škoda auto a.s., která je také generálním partnerem divadla. Hercem roku se stal již počtvrté v řadě herec a umělecký šéf souboru Petr Mikeska Cenu pro vítěze mužské ankety předal Mgr. Václav Kalát, vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Do Síně slávy byl uveden Josef Kettner, bývalý umělecký ředitel Městského divadla Mladá Boleslav. Cenu mu předala současná ředitelka divadla divadla Mgr. Janeta Benešová a Jiří Macek, šéfredaktor Regionálního deníku Region Praha a Střední Čechy, hlavní partner Galavečera. Cenu Herecké asociace pro absolutního vítěze ankety Zážitek roku vyhrála ,stejně jako loni, Alena Bazalová. Cenu jí předal MgA. Ondřej Kepka, nový prezident Herecké asociace.

V rámci nabitého programu byl prostor pro ohlédnutí se za minulým rokem a představení podzimní části následující sezóny. Již tradičně byly vylosovány ceny z řad diváků, kteří v anketě Zážitek roku hlasovali. Program byl opravdu pestrý, ať se jednalo o hudební čísla, které předvedl Petr Bucháček, Roman Teprt, Martin Hrubý, Ivo Theimer nebo Petr Mikeska. Další částí byly zábavné scénky na různá témata v podání Svatavy Milkové, Lucie Matouškové, Petra Prokeše, Libora Stacha nebo Karolíny Fridecké. Svou lásku ke sportu předvedl Milan Ligač, Alena Bazalová nebo Malvína Pachlová a Hana Marie Maroušková. Na závěr večera všichni účinkující zazpívali slavnou píseň C'est la vie.

www.mdmb.cz
 
| 29.1.2018 13:01:46 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru