Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Finálové texty dramatické soutěže Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Aura-Pont logo4. ročník anonymní soutěže o nejlepší původní divadelní hru vyhlásila divadelní a literární agentura Aura-Pont v návaznosti na 22 ročníků soutěže o Cenu Alfréda Radoka. Do čtvrtého ročníku soutěže, která měla uzávěrku 23. února 2018, přihlásilo 50 autorů dohromady 55 textů. Z toho 4 texty přišly ze Slovenska, 1 text ze Švýcarska a 1 text z Lucemburska. 18 textů pochází od žen – autorek a 3 texty napsala autorská dvojice.

„Do letošního ročníku dramatické soutěže přišlo celkem 55 textů,“ řekl jeden z porotců. „V textech lze shledat několik jednotných motivických či tematických linií, které texty vzájemně propojují, jako příklad je možné uvést milostné či vztahové příběhy, ohlédnutí se do historie, volba absurdní či duchovní tematiky. Texty v letošním ročníku se povětšinou nevztahovaly ke konkrétní společenské situaci, zato pomyslným jednotným tematickým faktorem byl příběh postavy, která chce utéct ze světa, v němž se nachází, příběh postavy, která prahne po změně, ať už životní, společenské nebo duchovní.“
Tři členové poroty v prvním kole vybrali z 55 textů těchto 12 finalistů: Telefonní příběhy, Tresky v mrazáku, Svatá Máří, Teritorium, Sempronius, Umělec, Lidi, Hostinec u Altmanů, Ci hutorim, ty vole!, Syntetická hostina, Alice Alive, Podle vzoru žena.
Se soutěžními texty, u nichž autoři souhlasili se zveřejněním, se můžete seznámit na webových stránkách agentury Aura - Pont – www.aura-pont.cz.
Vítězové dramatické soutěže budou vyhlášeni 19. května 2018 během slavnostního zakončení festivalu Setkání/Stretnutie v Městském divadle Zlín.
 
| 30.4.2018 10:04:27 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru