Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Jihočeská Thálie 2017 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jihočeská Thálie 2017Jako každoročně budou i letos v rámci Jihočeské Thálie oceněni nejlepší a nejoblíbenější umělci Jihočeského divadla za výkony v inscenacích, které měly svoji premiéru v roce 2017.
Hlasování proběhne opět ve dvou rovinách. Umělecké výkony v jednotlivých oborech budou hodnotit odborné komise. Členové těchto porot sestavených z řad novinářů, umělců i osobností činných v oblasti kultury budou udělovat ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena za operní, činoherní a baletní jevištní výkony a ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých za jevištní výkony herců Malého divadla.

Souběžně pak probíhá divácké hlasování o nejoblíbenějšího umělce, umělkyni a inscenaci roku, a to prostřednictvím hlasovacích lístků v prostorách divadla nebo vyplněním elektronického formuláře na webových stránkách www.jihoceskedivadlo.cz/thalie. Započteny budou všechny divácké hlasy odevzdané či zaslané do 2. 5. 2018. Všechny řádně vyplněné hlasovací lístky budou slosovány, vítěz získá dvě vstupenky na představení do Jihočeského divadla či na Otáčivé hlediště v Českém Krumlově.
Ocenění umělci dostanou sošku z keramické dílny českokrumlovské akademické sochařky Stanislavy Konvalinkové, ale také finanční odměnu Nadačního fondu Jihočeského divadla.
Také letos bude v rámci večera předána Cena Českého rozhlasu za rozhlasové herectví.
V letošním roce připravuje slavnostní večer soubor činohry v režii nové umělecké šéfky Martiny Schlegelové. Diváci se mohou těšit na živou hudbu inspirovanou světem filmu. Mezi interprety budou oblíbení herci, kteří v činohře Jihočeského divadla působili, působí anebo působit budou. Za všechny jmenujme Terezu Vítů, Viktora Limra nebo Tomáše Havlínka. Prozradíme, že se diváci večera jako první dozví řadu šokujících informací z kuloárů Jihočeského divadla.
Předávání cen Jihočeská Thálie 2017 proběhne v neděli 6. května 2018 v historické budově Jihočeského divadla. Letos poprvé uvedeme vyhlašování v rámci festivalu SONDA / To nejlepší z vašeho divadla. Zakládá se tak nová tradice, kdy bude právě tento slavnostní večer pomyslnou tečkou za celou sezónou.

www.jihoceskedivadlo.cz
 
| 30.4.2018 17:04:03 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru