Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama The Met: Live in HD Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Národní divadlo Brno: Dynamické vstupné – čím dřív, tím levněji! Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Národní divadlo Brno: předplatné sezóna 2018/19Národní divadlo Brno nabízí svým předplatitelům sezonní předplatné 2018/19, stálí i noví divadelní příznivci si mohou vybrat z 18 abonentních skupin. Celková doba prodeje předplatného je šest měsíců, tedy do 30. září 2018, a lze ho zakoupit jak v Zákaznickém centru Národního divadla Brno, tak online z pohodlí svých domovů či kanceláří. K výhodám předplatného patří stálé místo v hledišti, až 60% úspora na vstupném, a navíc bonusy v podobě pozvání na společenská setkání, 50% sleva na programy, lektorské úvody, dárkové vouchery partnerů NdB nebo vstupenka „za hubičku“. Nezanedbatelnou výhodou je také jistota vstupenek na dlouhodobě vyprodaná představení.

Národní divadlo Brno využívá při tvorbě cen princip takzvaného dynamického vstupného. V praxi to znamená, že v průběhu prodeje se cena vstupenky mění v závislosti na tom, jak rychle se plní sál. Pro diváka je tedy nejvýhodnější zakoupit si vstupenku co nejdříve. Díky tomu může ušetřit u některých představení více než 50 % ceny.
Jednotlivé soubory plánují uvést celkem patnáct premiérových inscenací. Balet nabízí dvě premiéry. Jednak obnovenou premiéru nesmrtelného titulu Labutí jezero na hudbu P. I. Čajkovského v choreografii Roberta Strajnera podle M. Petipy a L. Ivanova. Titul Romeo a Julie na hudbu Sergeje Prokofjeva bude uvedený u příležitosti 80. výročí brněnské světové premiéry. Tvůrčí tandem bude tvořit Martin Glaser, režie, a Mário Radačovský, choreografie. Záměrem tvůrců je zpracovat předlohu do tanečně současného tvaru, aktuálního, rezonujícího se vkusem dnešního baletního diváka.

„Soubor Janáčkovy opery NdB má před sebou sezonu, kdy se může těšit na návrat do svého nově zrekonstruovaného domova. Než se tak sta¬ne, čeká nás ještě jeden mimořádný projekt. Rok 2018 je rokem oslav 100. výročí české státnosti a naším darem republice k narozeninám bude nová inscenace opery, která je nezastupitelným kulturním symbolem českého národa – Libuše Bedřicha Smetany. Stejně jako byla Libuše vždy spjata se slavnostními okamžiky i s nejtěžšími dny českého náro¬da, je se vznikem republiky spojena i výstavba brněnského výstaviště jako jedné z nejvýznamnějších architektonic¬kých dominant Brna, a proto se naše slavnostní¬ představení odehraje právě zde,“ přibližuje Jiří Heřman, umělecký šéf opery Ndb.
První premiéra roku 2019 bude patřit jednomu z vrcholných děl Giuseppe Verdiho Don Carlos, které je nejen výjimečným intimním dramatem zakázané lásky uprostřed politických intrik, ale dílem s je¬dinečnými sborovými scénami, napsanými právě pro náš vynikající sbor. Červnová premiéra naváže na již osvědčenou spolupráci s göteborskou operou a na jeviště Janáčkova divadla se vrátí David Radok, tentokrát se snovým projektem spojujícím dvě díla 20. století Poulen-cův Lidský hlas a Tři fragmenty z Juliette Bohuslava Martinů.
Po roce náročného provozu se v listopadu 2018 vrátíme do budovy Janáčkova divadla. Slavnostní otevření novotou vonících prostor 17. listopadu 2018 bude zároveň skvělým zahájením již 6. ročníku festivalu Janáček Brno. Stejně jako v roce 1965, kdy se divadlo otevíralo, se jako první na jeviště podívá Janáčkova mazaná liška z bílovických lesů. V rámci festivalu se ale návštěvníci mohou těšit na provedení kompletního Janáčkova jevištního díla nejen v podání našeho souboru, ale i významných hostů ze zahraničí, ať to bude soubor antverpské opery s Věcí Makropulos, Velšská národní opera s inscenací Z mrtvého domu nebo poznaňské divadlo s dnes již proslulou produkcí Její pastorkyně režiséra Alvise Hermanise. Spolu se zahraničními domy uvítáme vzácné hosty za dirigentským pultem – Tomáše Hanuse a Tomáše Netopila.

„Dovolím si být malinko pyšný: Národní divadlo Brno zažívá období úspěchu a nemusí přitom jen podbízivě sladit. Můžeme i solit. Někdy i pepřit,“ říká Martin Františák, umělecký šéf činohry NdB a dodává jaká že bude připravovaná sezona: „V Mahenově divadle pro vás připravíme pět premiér, v Redutě pak čtyři, z toho budou dvě světové premiéry a dále pět českých premiér.“
Prostřednictvím divadelní adaptace slavného filmu Děti ráje si znovu připomeneme romantickou postavu mima Jeana Deburau. Po dlouhých letech k nám zavítá Jiří Mahen příběhem o Jánošíkovi. Noc bláznů bude titulem komediálním. Světovým skvostem pak adaptace části románu Marcela Prousta Hledání ztraceného času v režii mistra jevištní magie J. A. Pitínského. A Hana bude dechberoucí výpovědí o nezvratnosti osudu tří generací žen v běhu 20. století.
V Redutě se dotkneme pohnutého života Rudolfa Těsnohlídka v české premiéře dramatické novinky Mne blesk se dotekl. Tři naděje české režie v komponovaném večeru Zemský ráj to na dohled? nám předloží své vize o budoucnosti národa. Věrné diváky jistě potěší Kroky a roky v inscenaci režiséra Holička, jenž dovrší svou triádu hravosti hledáním odpovědí na téma československé popkultury. Gerharta Hauptmanna a jeho Před východem slunce představí svým výrazným rukopisem režisér Thomas Zielinski.
 
| 28.5.2018 23:05:34 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru