Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Tučňáci na arše naposledy na Malé scéně Východočeského divadla Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Ladislav Špiner (Zdroj: J. Sejkora)V neděli 3. června 2018 se na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla uskuteční derniéra klauniády Tučňáci na arše, kterou zde před třemi lety nastudoval slovenský režisér Marián Pecko, jenž právě s pardubickým souborem zkouší další inscenaci – tentokrát na Kunětické hoře Gozziho veselohru Král jelenem.

Německý dramatik Ulrich Hub ve své komické bajce vypráví příběh o blížící se potopě světa, kdy Noe zachraňuje zvířata a nabídne jim přístřeší na své arše. Od každého druhu ale jenom jednomu páru! Jak tedy vyřešit situaci, když v zemi věčného ledu žijí tři nerozluční kamarádi? Rozdělí se, nebo se pokusí propašovat na archu všichni tři?

„Hra podává dětem biblickou látku s velkým nadhledem a vtipem. Sympatická trojice rošťáckých tučňáků, kteří při svém dobrodružství polemizují o existenci Boha, baví všechny kategorie diváků – nejen děti, ale i dospělé,“ říká dramaturg Zdeněk Janál a dodává: „Od svého prvního uvedení v roce 2006 byla tato úspěšná dětská komedie inscenována na mnoha scénách po celé Evropě, kniha podle ní se stala v Německu bestsellerem a v přípravě je také její filmová verze.“

V úsměvném i poučném příběhu hrají Jana Ondrušková, dnes již hostující Veronika Čermák Macková a Petr Borovec, kteří představují trojici tučňáků, a Ladislav Špiner, jenž s chutí ztvárňuje roztržitého holuba.

Po 44 reprízách se tedy přiblížil konec divadelní pouti komedie Tučňáci na arše. Kdo ještě neviděl příběh přátelství, soudržnosti a obětavosti, může vzít své potomky a navštívit Malou scénu ve dvoře 3. června, kde se od 15.00 hodin odpoledne otevře pomyslná opona a herci si s nostalgií naposledy zahrají na tučňáky a holuba.
 
| 31.5.2018 00:05:24 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru