Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Jihočeské divadlo na významných letních festivalech Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišelSezóna na Otáčivém hledišti je už v plném proudu, ale kromě této letní scény bylo Jihočeské divadlo přizváno i na několik dalších letních festivalů po celé republice.
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově letos slaví 60 let od svého vzniku a operní soubor JD se 17. června poprvé představil na prestižním festivalu Smetanova Litomyšl, který se shodou okolností letos konal také po šedesáté. Na programu byla rodinná opera M. Ravela Dítě a kouzla s předprogramem Kouzla a dítě. Inscenaci režírovalo duo SKUTR a autorem hudebního nastudování je Mario De Rose. Dvě vyprodaná představení, která navštívily převážně rodiny s dětmi, se konala ve Smetanově domě. Jihočeské divadlo se v letošním ročníku festivalu postavilo po bok našich tří národních divadel (Praha, Brno, Ostrava), která na tomto významném festivalu pravidelně hostují.

Malé divadlo reprezentovalo 14. 6. na velkém Mezinárodním festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň s autorskou inscenací Janka Lesáka o snech českého národa Čechomoří. Ta se odehrála v netradičním industriálním prostoru Jižního nádraží. Do Plzně se soubor Malého divadla vrátí i na podzim s výjimečným projektem GAME. Pozvání přijalo i na 67. ročník Loutkářské Chrudimi, kde zahraje 2. 7. představení pro nejmenší diváky Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel jednoho z nejtalentovanějších režisérů pro děti Jiřího Jelínka.
V srpnu se pak kromě Dejvického divadla na Lesních slavnostech divadla 2018 v Řevnicích u Prahy představí baletní soubor s tanečním večerem Dekkadancers na jihu, který tvoří tři choreografie - Přesně včas, Faunovo odpoledne a Elixír. Každá z nich je jiná, ale přesto jsou propojeny – jednotícími prvky jsou vášeň a energie, vynikající taneční výkony a zajímavé vizuální efekty.

www.jihoceskedivadlo.cz
 
| 25.6.2018 18:06:31 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru