Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Inscenace Amerikánka od září v Jatkách 78 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Z inscenace AmerkánkaRežisér a producent Viktor Tauš chystá novou inscenaci Amerikánka, která bude mít premiéru ve čtvrtek 13. září 2018 v prostoru Jatka 78. Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a jste ještě dítě? Mnoho toho nezbývá. Ema Černá, hlavní hrdinka nové inscenace Viktora Tauše, inspirované skutečnými osudy, ale dokáže nakonec překonat i tuto zdánlivě neřešitelnou situaci. Nejpodstatnější součástí vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra či alespoň důvěra, že někde na konci černého tunelu je světlo, že někde daleko, třeba v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Lidská vůle k životu je obrovská. Ema Černá překoná na své cestě nevlídný dětský domov, chlad a odtažitost pěstounské péče i šikanu „pasťáku“. A to vše v době, kdy proti ní svým způsobem nestojí pouze tyto instituce, ale celkový režim státu. Amerikánka je hlubokou sondou do historie 70. a 80. let v Československu, ale stejně tak je to ryze současné drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství.
Vstupenky lze koupit od dnešního dne v předprodejní síti GoOut nebo prostřednictvím webových stránek Jatek78.

Nová hra Amerikánka, kterou režíruje i produkuje Viktor Tauš, sleduje osud Emy Černé, dívky stojící proti celému světu. Na své cestě překonává dětský domov, pěstounskou péči i pasťák. Věří totiž, že někde daleko, možná v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží. Amerikánka je dramatem o svobodě, vydělenosti a touze žít.
„Amerikánka je moji druhou činoherní režií a produkcí. Je inspirována skutečným osudem dívky, kterou jsem potkal v čase, kdy jsem žil na ulici. Evita Naušová zaznamenala naše rozhovory a přepsala je do formy monologu, který se stal základem pro práci na filmovém scénáři, s nímž jsme jako první čeští autoři v historii vyhráli v Cannes Krzysztof Kieslowski ScriptEast Award pro nejlepší nerealizovaný východoevropský scénář. Později jsem se k výchozímu monologu vrátil a oslovil Davida Jařaba. Ten text upravil do podoby jevištního dialogu,“ popisuje vznik divadelní hry Amerikánka Viktor Tauš a doplňuje: „V září 2018 na Jatkách78 uvedeme divadelní hru, tu o rok později zaznamenáme ve 3D formátu a uvedeme v kinech. Na podzim roku 2019 začneme připravovat film a minisérii. Paralelně s filmem bude vznikat kniha,“ uzavírá režisér a producent Viktor Tauš.
Více informací o inscenaci zde.
 
| 2.7.2018 11:07:28 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru