Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Slovácké divadlo se vrhlo do nové sezóny Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Divadelníci uherskohradišťské scény  (Foto: Marek Malůaek)Už třiasedmdesátou sezónu odstartovali tento týden divadelníci uherskohradišťské scény. “Slibuji vám, že letos to bude sezóna, na kterou budeme v dobrém dlouho vzpomínat,” prohlásil hned v úvodu ředitel Michal Zetel a prozradil, co všechno diváky po dvou horkých letních měsících čeká. “Už patnáctého září bude mít premiéru Fidlovačka, tedy ta neryzejší česká klasika od Josefa Kajetána Tyla, v níž poprvé zazněla píseň Kde domov můj.” Divadelnící jí tak přispívají k oslavám 100. výročí založení Československa.

To je podle ředitele a režiséra zmiňované inscenace teprve začátek. Velmi zásadní novinkou bude pro publikum hlavně zcela nové, špičkové ozvučení hlediště. Jedna z nejmodernějších zvukových souprav, jaké jsou v českých divadlech ke slyšení, si divadlo mohlo dovolit především díky vstřícnosti zřizovatele, kterým je Město Uherské Hradiště. “Vážíme si toho, že zřizovatel našim prosbám vyšel vstříc a systém za téměř osm a půl milionu korun pořídil,” říká ředitel Zetel.
Využití bude podle něj maximální už proto, že uherskohradišťská scéna uvádí špičkové muzikály, jako jediná v regionu se pyšní muzikálovou cenou Thálie a chce s nejnovějšími hudebními trendy pořád držet krok. “Momentálně máme na repertoáru dva muzikály, u obou hraje živý orchestr, a to Pokrevní bratry s dvěma držiteli Thálie v oboru muzikál Tomášem Šulajem a Yvettou Blanarovičovou a jako jediní v Česku uvádíme crazy muzikál Hra o pyžama,” dodává herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník a prozrazuje i velký trumf na další měsíce. “Jsme moc rádi, že se nám podařilo sehnat autorská práva k hitu oceněném šesti Oscary, který všichni znají z filmového plátna v režii Roba Marshalla, a tím je muzikál CHICAGO. Začneme jej studovat už v první polovině příštího roku v režii Lindy Keprtové.”
Slovácké divadlo se tak opět chystá na divácký nápor, protože tím výčet novinek nekončí. “Chystáme ještě další pětici velkých inscenací, ty ale představíme až s novým předplatným na konci září,” uzavírá Josef Kubáník.
 
| 27.8.2018 10:08:51 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru