Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Cikáni jdou do nebe (Divadlo Bez zábradlí) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Paralelní Polis v Praze Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Paralelni Polis - Slam PoetryThink-tank Paralelní Polis v pražských Holešovicích zareagoval na uzavření uměleckých scén a nabídl umělcům a kulturním subjektům své Paralelní Studio, které disponuje technickým zázemím i personálem. Svá zrušená vystoupení odsud mohou umělci streamovat. Díky hrozbě nákazy koronavirem se v úterý 10. března uzavřela řada divadel, koncertních hal, výstavních síní a jiných kulturních scén. Paralelní Polis reaguje na nastalou situaci progresivně – její kavárna i sál se od středy 11. března uzavřely veřejnosti. Pouze pro stálé návštěvníky je nadále otevřen Paper Hub.

Svůj prostor, technické zázemí i personál Paralelního Studia Polis naopak otevírá k přenosu programu on-line. Umělecké subjekty se mohou hlásit se svým programem, který Polis streamuje na svých kanálech. Zároveň se streamem poběží i crowdfundingová kampaň, v níž mohou diváci a fanoušci vystupující umělce finančně podpořit.
„Se zrušením mnoha vystoupení, koncertů a jiných akcí je najednou bez práce celá řada umělců. S nimi utrpí i mnoho dalších pracovníků za scénou, např. zvukaři, osvětlovači, dramaturgové, provozovatelé kulturních scén a podobně. Mise Paralelní Polis je nabízet alternativní cesty k těm systémovým. Chápeme a respektujeme karanténu, kterou vyhlásila vláda a její krizový štáb. Také náš prostor se kvůli šíření nákazy uzavřel návštěvníkům. Polis ale disponuje skvěle vybaveným Studiem, ve kterém jsme hned po uzavření kulturních scén v úterý 10. března zahájili on-line program. Pro řadu umělců může mít karanténa velmi negativní až likvidační následky. Většina z nich je závislá na vstupném od diváků. Proto jsme spustili ke streamu také crowdfunding, prostřednictvím něhož mohou lidé zaplatit za program nebo prostě podpořit vybrané účinkující,“ říká Martin Leskovjan, jeden ze zakladatelů Polis.

Open call pro umělce - nabídněte svůj program on-line
Ve Studiu už proběhl úspěšný stream básnického večera se Slam Poetry a akční kresba ilustrátorů z DRAWetc. Pro další zájemce vyhlašuje Paralelní Polis open call. Umělci se mohou do programu Paralelního Studia přihlásit jednoduše mailem. Program běží od 8 do 23 hodin. Na dopoledne je naplánovaný program pro děti. Odpolední a večerní program je otevřený širokému spektru žánrů.
Program se postupně vytváří a upřesňuje, vše bude upřesněno na stránkách a profilech Polis. Dále dramaturgové Paralelního Studia jednají o vystoupení s Pipes & Pints, Farmou v jeskyni, PSH, rapperem Metodějem Constantinem a dalšími.
Více informací na facebooku www.paralelnipolis.cz.
 
| 16.3.2020 16:03:46 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru