Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Krejčovna pomáhá s šitím ochranných roušek Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jana Kosejková s hotovou rouškou    Zatímco ruch na jevišti z důvodu vyhlášení nouzového stavu v České republice musel bohužel ustat, chod v divadelním zákulisí koronavirová pandemie však zcela nezastavila – například v divadelní krejčovně Východočeského divadla Pardubice jedou šicí stroje na plné obrátky. Šikovné krejčové se hned v pondělí rozhodly pomoci alespoň částečně zmírnit kritický nedostatek ochranných pomůcek Městské policie Pardubice. „Svolala jsem své kolegyně a během včerejška jsme strážníkům stihly vyrobit 60 roušek, dnes v tom budeme pokračovat, protože jich potřebují minimálně 150,“ uvedla vedoucí krejčovny Jana Kosejková.

Zájem o roušky mají i další městské organizace, např. Sociální služby města Pardubice, kterým se v krejčovně také budou – i přes jisté materiální i personální limity – snažit vyhovět.
Středa 18. března ušito 520 roušek ve dvou velikostech (pro dospělé i pro děti) pro Městskou policii Pardubice, Dopravní podnik města Pardubice, Magistrát města Pardubice, onkologické a dětské oddělení Pardubické nemocnice a samozřejmě pro zaměstnance divadla. A dále se šije... Veřejnost však prozatím prosí, aby se neobracela s žádostmi o roušky, z kapacitních důvodů nejsou schopni všechny požadavky uspokojit. Děkují za pochopení! A přejí hodně sil!
 
| 19.3.2020 14:03:18 Redakce |             | Foto: Jiří Sejkora |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru