Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Divadla hrát chtějí, čekají pouze na vyjasnění podmínek Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Nezávislý divadelní spolek KašparDalší vlna rozvolnění koronavirových omezení přinesla minulý týden možnost divadel otevřít již 11. května. Musí ale dodržet omezení počtu zúčastněných osob na sto ve stejný čas a budou muset splnit řadu hygienických podmínek včetně dodržování alespoň dvoumetrového odstupu mezi lidmi. Jako reakce na tato omezení proběhla médii informace, že většina divadel za těchto podmínek neotevře, hlavním uváděným důvodem je ekonomická nerentabilnost.
Z rychlého průzkumu mezi členy Asociace nezávislých divadel ale vyplynulo, že divadla hrát chtějí, čekají pouze na zpřesnění podmínek, za kterých to bude možné.

„Divadla hrát chtějí, je to nejenom jejich odpovědnost vůči společnosti a divákům, ale také odpovědnost vůči lidem, kteří pro ně pracují a kteří už dva měsíce nedostali zaplaceno.“
říká Lenka Havlíková, první místopředsedkyně AND ČR. „Momentálně si s Ministerstvem kultury vyjasňujeme podmínky, abychom našim členům mohli dát jasné odpovědi na jejich otázky a oni se mohli na otevření dobře připravit.”
dodává předseda asociace Štěpán Kubišta s tím, že ekonomická návratnost hraní nemá být v tuto chvílí řídící. Oba se shodují, že síla nezávislých divadel, tedy divadel nezřizovaných veřejnou správou, je v pozitivním přístupu, flexibilitě a hledání způsobů, jak lze věci realizovat. Nezávislá divadla proto vyzývají diváky, aby nespoléhali na informace z médií, ale sledovali přímo informační kanály divadel.
Je logické, že většina divadel neotevře hned 11. května. Tuto informaci dostala divadla 30. dubna a pro většinu z nich není možné se během 10 dnů připravit. Inscenace se musí připravit na reprízy, musí se domluvit termíny s herci a většina divadel má momentálně zastavenou propagaci a prodej vstupenek. Přesto se budou snažit otevřít, jak nejrychleji to bude možné. Některá to zvládnou už v druhé polovině května, některá začátkem června.
 
| 4.5.2020 16:05:11 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru