Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Letní shakespearovské slavnosti drží palce kamenným divadlům Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Marie Doležalová a Ondřej Rychlý (Večer tříkrálový)V pátek 28. srpna skončily letošní Letní shakespearovské slavnosti. I přes vynucené zkrácení programu je navštívilo krásných 62 341 diváků. Jejich zájem spolu s podporou festivalových partnerů, v čele s generálním partnerem skupinou PPF, byly pro uplynulý ročník zcela zásadní.
Jedenáct inscenací a koncert, vše rozprostřeno do sto tří večerních produkcí v šesti týdnech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Na první pohled shakespearovská přehlídka, jak má být. Bohužel však s jednou zásadní změnou. Doba covidová znemožnila připravit a odehrát novou premiérovou inscenaci, proto byl hrací plán upraven a zkrácen. Diváci tak měli příležitost navštívit hry, které jim třeba v minulosti utekly, nebo se mohli znovu přijít podívat na své oblíbené tituly.

„Jsme rádi, že se nám povedlo Slavnosti zrealizovat v maximálně možném rozsahu, i když bez premiéry. Z pohledu pořadatele provázely každý den určité obavy. Ke strašení negativními předpověďmi počasí se totiž nově připojilo ještě dosud neznámé strašení covidem. A tím rozhodně nechci virus bagatelizovat. Přípravy i realizace festivalu probíhaly v době, kdy se společenská pravidla hry uměla měnit i z hodiny na hodinu. Podstatné bylo, že na jaře, kdy ještě nikdo netušil, jak se situace bude vyvíjet, vyjádřili naši partneři v čele se skupinou PPF odhodlání Letní shakespearovské slavnosti podpořit. A když jsme pak konečně v červnu zahájili předprodej, bylo jasné, že si ani diváci nechtějí nechat aktuální ročník ujít. Svým zájmem předčili naše očekávání. Všem ze srdce děkujeme,“ říká umělecký ředitel Libor Gross.

Letní večery si na Slavnostech užilo celkem 62 341 diváků, z toho 31 200 v Praze, 9 141 v Brně, 13 000 v Ostravě a 9 000 v Bratislavě. Počasí přehlídce přálo, déšť znemožnil odehrát jen jediné představení. Tím byl v úplně poslední festivalový den Večer tříkrálový.
„Není tajemstvím, že na právě skončenou sezónu byla plánována premiéra magické komedie Bouře v režii tandemu SKUTR. Známé okolnosti nám ji však nedovolily nazkoušet a odehrát. Těšit se na ni tedy budeme o něco déle, neboť zahájí ročník 2021. Doufáme, že se situace kolem koronaviru brzy uklidní. Tím, že jsme plenérová produkce, jsme měli přeci jen větší štěstí. Kolegům v kamenných divadlech držíme palce a přejeme jim klidnou nadcházející sezónu s diváky v rouškách či bez. Ale hlavně s diváky,“ dodává ještě Libor Gross.

www.shakespeare.cz
 
| 31.8.2020 11:08:30 Redakce |             | Foto: Viktor Kronbauer |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru