Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Jihočeské Thálie 2019 a léto Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Helena Dvořáková (Dobrý proti severáku)První premiéra nové sezóny se odehrála a s ní i předávání cen Jihočeské Thálie 2019 v kategorii činohra. Cenu za nejlepší ženský jevištní výkon obdržela Helena Dvořáková za roli Emmi Rothnerové v dramatu Dobrý proti severáku a cena za nejlepšího mužský jevištní výkon putovala k Tomáši Kobrovi za titulní roli Arturo Uie v inscenaci Zadržitelný vzestup Artura Uie, kterou uvedli v rámci 100. letých oslav Jihočeského divadla v Boudě. Diváci měli možnost si za rok 2019 zvolit svou nejoblíbenější činoherní inscenaci. V rámci diváckého hlasování se o první místo dělily hned dvě - historické krimi Ďáblův sluha z pera spisovatele Vlastimila Vondrušky v režii Martiny Schlegelové a absurdní komedie chorvatského dramatika Miro Gavrana Bačkorové v režii Jany Kališové. Cenu za rozhlasové herectví přijal z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice Zdeňka Duspivy herec Jiří Untermüller. Tuto sobotu se můžou diváci těšit na vyhlášení Jihočeské Thálie 2019 v kategorii opera a Malé divadlo.

Posledním představením pod širým nebem se návštěvníci v sobotu definitivně rozloučili s Létem s Jihočeským divadlem. V rámci 50 dní odehráli 25 představení na 6 různých místech v Jihočeském kraji. Pouze 1 představení bylo zrušeno, a to z důvodu nepříznivého počasí. Z celkové kapacity 4 014 míst se podařilo obsadit 2 808 míst, návštěvnost tedy byla necelých 70 %. Stoprocentní návštěvnosti dosáhlo operní představení Prodaná nevěsta v Chřešťovicích. Celkové tržby za projekt Léto s Jihočeským divadlem dosáhly 602 625 Kč.
Vzhledem k tomu, že na propagaci a přípravy bylo relativně málo času, považují takový výsledek za velký úspěch. Tomu nasvědčují i nadšené ohlasy, které diváci k letním představením sdíleli.

Martina Jílková Fialková o vyletněném představení Klobouk ve křoví na Červené Lhotě: “Bylo to nádherné. Moc děkujeme za krásný večer.”
Blanka Matoušková sdílela svůj obdiv k divadelnímu týmu během propršeného představení Rusalky v Blatné: “Sobotní představení proběhlo za neustálého deště. I přesto nebo spíš právě proto klobouk dolů před celým ansámblem - profíci každým coulem - užila jsem si to i v pláštěnce.”
Divačka Zdeňka Komzáková okomentovala sobotní představení Prodané nevěsty takto: “Chtěla bych poděkovat za mimořádně krásný zážitek, byla jsem na Prodané nevěstě v Chřešťovicích, jedním slovem nádhera….“

V Jihočeském divadle jsou rádi, že divákům mohli nabídnout alternativu k Otáčivému hledišti a zajistit jim krásný letní zážitek pod hvězdami. Spokojenost diváků je motorem, který je žene dál - vstříc letošní sezóně i létu 2021 před Otáčivým hledištěm.
 
| 22.9.2020 14:09:07 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru