Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Zprávy
 
Majáky české kultury se rozsvítí po celé ČR Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Majáky české kulturyV pondělí 12. října v 19:30 hod se po celé České republice rozsvítí Majáky české kultury - světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly koncerty, divadelní představení, projekce filmů i vernisáže výstav. Za akcí stojí iniciativa #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů. Iniciátoři akce zá-roveň vyzývají všechna kina, divadla, kluby, či výstavní sítě, aby se k Majákům pro kulturu připojily a ukázaly tak, kde všude za normálních okolností baví své diváky. V tuto chvíli se k akci slíbila připojit řada institucí, mezi jinými napříkad Národní divadlo Praha, Národní diva-dlo Brno, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Naivní divadlo Liberec, Jatka78 v Praze, UFFO Trutnov a další. Zároveň vyzývají veřejnost, aby využila posledního víkendu zřejmě na dlou-hou dobu k návštěvě kulturních akcích a podpořila tak umělce i všechny, kdo v kultuře pracu-jí.

“Připojte se k iniciativě #kulturunezastavíš a vyšlete společně s námi v pondělí do světa jasný svě-telný signál, že kultura je tu i přes lockdown pořád s námi. Ukažme, kde všude za jiných okolností bavíme své diváky. Rozsviťme oblohu namísto odehraného představení, koncertu, promítání filmu nebo jiné neuskutečněné akce. Rozsviťme maják české kultury! Protože kultura diváky nenechá ztros-kotat a díky jejich podpoře ani sama neztroskotá. Budeme zase spolu! Zvládneme to! Bezpečně a s respektem k vládním opatřením,” vyzývá Rosťa Novák ml., který se svým souborem Cirk La Putyka podnítil vznik iniciativy #kulturunezastavíš. A dodává: “Celá akce není za úče-lem protestu proti vládním nařízením. Symbolicky poukazujeme na paralýzu kultury, kulturních zaří-zení, kulturního průmyslu a všech jeho personálních složek.”
Zapojené instituce umístí na střechu či do jiného místa světlo, které bude v pondělní večer od 19:30 hod svítit do oblak. “Nechte jej svítit celou noc nebo tak dlouho, jak jen to bude možné. Nezáleží na tom, jestli jste v tu dobu měli mít nějaké představení nebo akci,” doplňují. Ti, kdo se chtějí ještě zapojit do akce Majáky pro kulturu, mohou kontaktovat pořadatele na e-mail info@laputyka.cz.

Neustále aktualizovaný seznam institucí, které se do Majáků české kultury zapojí:
Národní divadlo Pra-ha
Národní divadlo Brno
Bezbariérové divadlo Barka
Česká filharmo-nie
Asociace profesionálních divadel
Filharmonie Hradec Králové
DIOD Jihla-va
Divadlo Alfa
Divadlo Bolka Polívky
Divadlo Horní Počernice
Divadlo Feste
Divadlo Na Prádle
Divadlo Ponec
Divadlo v Řeznické
Divadlo v Dlouhé
Klicperovo divadlo
KULT Produkce
Kulturní centrum Turnov
Meet Factory
Městské divadlo Mladá Boleslav
Městské divadlo v Mostě
Moravské di-vadlo Olomouc
Moravská galerie Olomouc
Naivní divadlo Liberec
Rock Opera Praha
Jatka78
A další
 
| 9.10.2020 21:10:01 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru