Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Zprávy
 
Jakub Albrecht je nominovaný na Cenu Thálie 2020 Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jakub Albrecht (Bezruký Frantík)Herecká asociace zveřejnila v pondělí 2. listopadu nominace na Ceny Thálie 2020. V ka-tegorii mimořádný mužský jevištní výkon bude o vítězství bojovat Jakub Al-brecht. Po vítězství v Cenách divadelní kritiky 2019 (mužský herecký výkon roku) a nominaci za herecký výkon v Cenách divadelních novin 2019/2020 je to další skvělý úspěch za roli Bezrukého Frantíka ve stejnojmenné inscenaci.

Jakub Albrecht se narodil v pražské Libni a s herectvím se seznamoval v tehdejší LŠU pod vedením Daniely Hlaváčové. Vystudoval herectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze a od roku 2009 do roku 2017 působil v souboru činoherního Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Jmenujme z rolí např. Mikuláš Klubko (W. Shakespeare: Sen noci svatojánské), Dobčinskij (N. V. Gogol: Revizor). Členem souboru Divadla pod Palmovkou je od roku 2018. Zde v angažmá ztvárňuje mnoho pestrých rolí např.: Zdeněk Vyskočil (T. Dianiš-ka: 294 statečných), Jakoubek Ides (K. Tučková: Žítkovské bohyně), Janek (A. a V. Mrštíkové: Rok na vsi), Lord Wessex (M. Norman, T. Stoppard a L. Hall: Zamilovaný Shakespeare) či Bezruký Frantík (T. Dianiška a Igor Orozovič: Bezruký Frantík). Působí v inscenacích F. X. Kalby. Hrál také v Divadle Na Fidlo-vačce, v A Studiu Rubín, v Divadle Ta Fantastica či v Divadle AHA. Věnuje se také poulič-nímu divadlu a klaunství. Má za sebou několik televizních i filmových rolí. „Mám z toho samozřejmě velkou radost. Není to úspěch jen pro mě, ale také pro všechny, kteří se na Bez-rukém Frantíkovi podílí. Je to krásná, i když velmi náročná práce, ale opravdu to stojí za to. Gratuluju také všem ostatním nominovaným,“ říká ke svému úspěchu Jakub Al-brecht.

Divadelní hru Bezruký Frantík autorů Tomáše Dianišky a Igora Orozoviče uvedlo Divadlo pod Palmovkou poprvé ve světové premiéře 30. září 2019 na studiové scéně PALM OFF. Téměř po roce se pro velký úspěch stěhovala hra na Vel-kou scénu, kde se premiéra uskutečnila 10. září 2020. Skutečný příběh nadchnul autory svojí originalitou a poetičností. Černo-černá komedie se zaměřuje na vypjaté chvíle života Františka Filipa, jednoho z nejslavnějších chovanců Jedličkova ústavu. Divadelní inscenace získala no-minaci nejen v Cenách divadelních kritiky v roce 2019 za poprvé uvedenou českou hru, ale také na Cenu Marka Ravenhilla 2019. V září roku 2020 vyšel soundtrack Bezrukého Fran-tíka, který si zájemci mohou stáhnout na dostupných on-line kanálech.
 
| 4.11.2020 11:11:43 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru