Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Dramox přidává dalších osm inscenací Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Petr Nárožný a   Zuzana Stavná (Před západem slunce)Chcete se pobavit, nebo máte s podzimem spíš náladu na odpočinek? Nově přidaná představení na Dramoxu vám nabídnou obojí! Pobavte se u nového kousku Divadla Ungelt Na ocet, kde v hlavních rolích září Zuzana Bydžovská s Miroslavem Etzlerem, nebo u geniální komedie Sebevrah z ruského Studia divadelního umění. Odpočinout si můžete třeba u kabaretního představení BRAVO NAŽIVO. Připravili jsme výběr nově přidaných her, které už teď můžete na Dramoxu sledovat online.

Na ocet (Divadlo Ungelt)

Humorný příběh o dvou smolařích, muži a ženě, kteří konečně potkají jeden druhého. Komorní představení z Divadla Ungelt si klade jediný cíl: pobavit a rozesmát. Díky vytříbeným hereckým výkonům Zuzany Bydžovské a Miroslava Etzlera se mu to daří dokonale. Na Dramoxu si mohou předplatitelé pustit také představení Touha jménem Eidonis s Anetou Langerovou a Martou Kubišovou.

Kabaret BRAVO NAŽIVO (Loosers Cirque Company)

Užijte si show plnou akrobacie, ve které ožívají ty nejbláznivější nápady Losers Cirque Company. Byl jednou jeden nadějný student herectví Mates, který se chtěl stát nejslavnějším hercem na světě. Do jeho velkolepých plánů však zasáhla pandemie. Ta rázem uzavřela všechna divadla a Mates už se mohl předvádět jen na sociálních sítích. Pak dostal nápad: potají se vloupá do Divadla BRAVO! a ukáže celému světu, že divadlo žije. Na Dramoxu vám nabízíme unikátní záznam novocirkusového představení, které vzniklo pro jeden jediný večer.

Před západem slunce (Činoherní klub)

Rodinou bohatého sedmdesátníka otřásá spor. Jeho děti mu nechtějí dovolit skandální vztah s mladičkou dívkou. Dráždí je její věk, chudoba i rodinný původ. To vše se odehrává v Německu v roce 1932, na pozadí nastupujícího nacismu. Jak dopadne souboj starého, avšak duchem mladého muže s chamtivými potomky? Hru držitele Nobelovy ceny za literaturu Gerharta Hauptmanna inscenoval Činoherní klub. Kromě nově přidaného představení jsou na Dramoxu dostupné také čtyři další inscenace v podání Činoherního klubu, například Deskový statek nebo Ptákovina.
www.dramox.cz

Racek (Satyricon Theatre)

V bouřlivé inscenaci Divadla Satyricon sledujeme postavy, které by chtěly stejně jako racek svobodně vzlétnout, něco je ale vždy strhne zpátky k zemi. Přelomová divadelní hra A. P. Čechova je první z tzv. velké čtyřky, přes tragický konec ji autor zařadil mezi komedie. Ve vyprávění se prolínají osudy čtyř lidí, kterým se nedaří změnit své životy. Někdo touží po úspěchu. Někdo touží po lásce. Ale nikdo nezíská ani jedno. Ruská klasika v interpretaci jednoho z nejzajímavějších moskevských divadel. Racka si navíc na Dramoxu můžete pustit také v interpretaci Divadla v Dlouhé.

Přeživší Sokrates / Jako listí (Associazione Culturale Anagoor)

Střední škola jako každá jiná. Student Vitaliano Caccia přichází před zkušební komisi, vytahuje zbraň a zastřelí všechny vyučující. Ušetří pouze učitele filozofie. Pak sám spáchá sebevraždu. Naléhavá inscenace Kulturní asociace Anagoor vychází z románu Il Sopravvissuto Antonia Scuratiho a zkoumá roli, zodpovědnost a pochybnosti pedagoga, který stojí před studenty, jako stál Sokrates před svými učedníky, a zodpovídá za jejich vzdělání. Inscenace italského divadla Associazione Culturale Anagoor, které se zabývá divadelními představeními na pomezí filozofie, performance a hypermediální scény získala v roce svého uvedení hned dvě ceny za nejlepší divadelní hru roku.

Tisíc tuctů (Drama Label)

Zlatá horečka vrcholí. Mnoho odvážlivců míří na Aljašku za vysněným bohatstvím, ale vůbec netuší, co je na ledovém severu čeká. Humorný příběh pobaví všechny malé dobrodruhy i jejich rodiče. Loutkové představení z nabídky Drama Label se inspirovalo románem Jacka Londona a na zahraničních festivalech zazářilo stejně jako aljašské zlato. Nejmenší se mohou na Dramoxu podívat také na loutkové představení Nejmenší ze Sámů.

Svet (podla) Urbana (Divadlo Jozefa Gregora Tajovského)

To je svět, ve kterém ožívají básně, eseje i vyprávění Jozefa Urbana. Zásadní milníky umělcova života převedlo na jeviště Divadlo J. G. Tajovského. Urbana ukazuje jako svérázného básníka, textaře a publicistu. V představení naživo zazní mnohé z písní, pro která Urban napsal texty, například legendární Voda, čo ma drží nad vodou či Vráť trochu lásky medzi nás. Kromě nově přidané inscenace mohou předplatitelé zhlédnout také představení Mandragora.

Sebevrah (Theatre Art Studio)

Pro mě se zabij! Podsekalnikov je nezaměstnaný muž, který se ze samého zoufalství chce zabít. Jakmile však své rozhodnutí zveřejní, začnou ho oslovovat různí lidé, od úředníka až po řezníka, a prosí ho, aby sebevraždu spáchal jako gesto, kterým podpoří jejich věc. Našemu hrdinovi to lichotí, zároveň začne panikařit: jak z toho najít cestu ven a neztratit důstojnost? Pusťte si představení ze Studia divadelního umění, u kterého se nepřestanete smát. V roce 2015 získalo toto ruské divadlo za scénografii k představení Sebevrah prestižní ocenění Crystal Turandot.

Dramox je česká streamovací služba, která poskytuje největší výběr českých i zahraničních záznamů divadelních představení na jednom místě a umožňuje jejich sledování online. Funguje na principu předplatného: měsíční předplatné stojí 299 Kč, cena ročního předplatného je 2 990 Kč. Většina prostředků získaných v rámci předplatného jde zpět divadlům, tvůrcům a hercům. Navíc je možné podpořit libovolnou částkou přímo konkrétní divadlo. Dramox nabízí také zvýhodněné předplatné pro školy a studenty včetně materiálů, které pomáhají se zhlédnutým představením pracovat. Dramox je možné sledovat také na televizních a mobilních aplikacích. Službu společně založili Martin Hájek, internetový podnikatel, Martin Zavadil, který se dříve věnoval stavění digitálních společností a Radim Horák. Ten pomáhal spustit videoportál voyo.cz a vlastní firmu Weemazz 2.0, která pro vlastníky autorských práv odstraňuje z internetu nelegální kopie jejich děl.
 
| 22.11.2021 12:11:56 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru