Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MARTA Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Recenze
 
Lovci bobrů - laskavost, nablblost a přátelská opora Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Bohumil Klepl a Kryštof Hádek (Lovci bobrů)Studio Dva uvádí ve světové premiéře další brilantní komedii Patrika Hartla LOVCI BOBRŮ. Svůj režijní debut si odbyl se Studiem Dva před dvaceti lety, kdy nastudoval Inscenaci Daria Fo a France Rame OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ. Dále si tento dramatik napsal a režíroval HOVORY O ŠTĚSTÍ MEZI ČTYŘMA OČIMA (2004); a ve Studiu Dva KLÁRA A BÁRA (2006); SOUKROMÝ SKANDÁL (2011); HVĚZDA (2013); VYSAVAČ (2015); 4 SESTRY (2016) a LÍBÁNKY NA JADRANU (2017). Na dramatika velmi slušná cesta. A nutno dodat že úsměvná a úspěšná.

I v případě inscenace Lovci bobrů tomu není jinak. Prosluněná komedie o majitelích a návštěvnících malého bufetu si získá všechny diváky, kteří mají rádi hru o snění a kamarádství. Dramatik Hartl se s velkou inteligencí a citem mazlí s textem. Všechny postavy čiší laskavostí a hlavně svou osobitostí. Na jevišti se postupně objevili při premiéře Alda (Bohumil Klepl); Bohuna (Sabina Remundová); Béďa (Petr Pěknic); Kraken (Štěpán Benoni) a Vilda (Kryštof Hádek). Každý z představitelů si výborně pohrál s naivitou své postavy. Divák ocení nejen místy břitký vtip, který může ústit až do trapnosti, mnohdy sarkasmu, ale vše je dávkováno s mírou pokory a jemně kořeněného humoru.

Bohumil Klepl představuje hlavu rodiny, která bojuje nejen s rakovinou, ale zejména bobry. Díky bohatosti českého jazyka si každý může myslet, že zde autor odkazuje na milovníka žen, ale není tomu tak. V tomto ohledu ho věrohodně zastoupí režisér Vilda (Kryštof Hádek). Ten dokáže získat kdejakou dívku na place, ale rovněž se mu permanentně nevyhýbají průšvihy. A Bohunou je to doslova parádní oplodňovák… Bohuna v podání Sabiny Remundové je obětavá a starostlivá. Jejím vysněný příběh směřuje k uspokojení mateřství. Biologické hodiny tikají poslední minuty, ale těch moc nemá partner Béďa (hraje Petr Pěknic). Ten neustále něco řeší a vytahuje někoho z bryndy (svého syna, dceru, exmanželku, kamaráda… jeho firma musí fungovat na výbornou). Není divu že na dalšího potomka po svých životních zkušenostech nemá prostě chuť. Zajímavým spojovníkem všeho dění je Kraken Štěpána Benoniho. Výtečně si pohrál s jednoduchostí své postavy, kterou obohacuje primitivními gesty. Nelze mu upřít obětavost pro druhé, ale přeci jen moc fištronu nepobral. Co bychom také chtěli od svalovce…

Inscenace Lovci bobrů se řadí mezi zlaté inscenace Studia Dva. Potěší laskavým hledáním, kdy se na jevišti objevují přátelé, kteří se mají rádi, ale mohou se k sobě chovat i jako hovada. Emoce mezi nimi stoupají prudce vzhůru, vedle toho klesají, když upadají do melancholie. Věřím, že se všichni budete smát podobně jako my při premiéře.

Patrik Hartl: Lovci bobrů
Autor a režie Patrik Hartl; scéna Hynek Dřízhal; kostýmy Agnieszka Pátá-Oldak; hudba Marek Doubrava.
Osoby a obsazení: Alda (Bohumil Klepl); Bohuna (Monika Absolonová / Sabina Remundová); Béďa (Petr Pěknic); Kraken (Štěpán Benoni) a Vilda (Kryštof Hádek / Václav Jílek)
Světová premiéra 7. června 2022 na Letní scéně Výstaviště Holešovice.

www.studiodva.cz
 
| 13.6.2022 15:06:16 Josef Meszáros |             | Foto: Jerry Háša |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru