Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 31. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Miloslav Šimek (Zajíc v pytli)Zajíc v pytli
Hudebně zábavné představení Miloslava Šimka a Luďka Soboty z divadla Semafor (1987). Spoluúčinkují: P. Bobek, P. Nárožný, U. Kluková, skupina Groš a další. Kamera P. Čepický. Režie E. Sedlář. Dnes se na televizní obrazovky vrací cyklus zábavných hudebních představení, jehož hlavní osobností je legendární komik Miloslav Šimek. Ke spolupráci na svém pořadu pozval i další přední osobnosti českého humoru, herce a komiky Luďka Sobotu a Petra Nárožného. Společně na jevišti divadla Semafor přivítají i celou řadu populárních hudebních hostů, které ale divák uvidí i v netradičních komických rolích. To vše slibuje nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky kvalitního a inteligentního humoru.
Vysílání: 31.7., 14.20 hod., ČT1

Život je kabaret
Divadlo, to jsou "prkna, která znamenají svět", jak vás přesvědčí hudebně zábavný pořad (2007). Hrají a zpívají: J. Abrhám, J. Jirásková, J. Bohdalová, V. Voska, M. Kopecký, V. Preiss, J. Korn, D. Hůlka, L. Kozderková, L. Hermanová, V. Dvořák, M. Eben, L. Nekuda, J. Císler, J. Molavcová, L. Šafránková, Z. Svěrák, L. Smoljak, I. Janžurová a další. Připravili: L. Blažková, J. Štěpánek, M. Veselý a A. Berková. "Kolem je krásný svět, hloupý kdo s námi nezpívá, život je kabaret..." Do světa nejen kabaretů, ale i divadel a obecně na "prkna, která znamenají svět" vás zavedou známé osobnosti hudebního i hereckého světa ve střihovém pořadu toho nejlepšího z muzikálů a televizní zábavy. Hrají a zpívají: J. Abrhám, J. Jirásková, J. Bohdalová, V. Voska, M. Kopecký, V. Preiss, J. Korn, D. Hůlka, L. Kozderková, L. Hermanová, V. Dvořák, M. Eben, L. Nekuda, J. Císler, J. Molavcová, L. Šafránková, Z. Svěrák, L. Smoljak, I. Janžurová a další.
Vysílání: 04.8., 14.35 hod., ČT1

Pánský večírek
Miloslav Šimek a Jiří Grossmann v představení z divadla Semafor (1970). Spoluúčinkují: F. R. Čech, P. Bobek, M. Balcar, L. Svoboda a další. Scénář M. Šimek a J. Grossmann. Kamera J. Lebeda. Režie J. Roháč. Miloslav Šimek a Jiří Grossmann v záznamu legendárního představení pražského divadla Semafor. V Pánském večírku, jak je představení nazváno, vystoupí mimo těchto vynikajících komiků také další členové divadelního souboru, například zpěvák Pavel Bobek, František Ringo Čech a další. Nebudou chybět nestárnoucí scénky a písničky a proto je jisté, že se u svých obrazovek budete bavit tak skvěle, jako diváci v hledišti Semaforu v roce 1970.
Vysílání: 04.8., 22.55 hod., ČT1

Úsměvy Vítězslava Jandáka
Hostem Jaromíra Hanzlíka je oblíbený český herec, který v těchto dnech oslavil významné životní jubileum (2004). Režie P. Vantuch. V dnešních Úsměvech přivítá Jaromír Hanzlík herce Vítězslava Jandáka (*3. 8. 1947), který v těchto dnech oslavil významné životní jubileum. Dozvíme se něco o tom, jak se z něj stal filmový a televizní milovník, Gorbačovův dvojník či představitel armádních důstojníků. Řeč bude také o moravském patriotismu, neboť Vítězslav Jandák nedá na tento krásný kout naší vlasti dopustit. Vše bude, jako obvykle, doplněno o řadu ukázek z oblíbených filmů a televizních pořadů. Dnes to bude například Tankový prapor, Černí baroni či Slovácko sa nesúdí.
Vysílání: 06.8., 09.00 hod., ČT1

Wartburg movie show
Spanilá jízda estrádní plechové kavalerie Divadla Sklep (1999). Režie O. Trojan. Nezaměnitelné aroma modrých výfukových plynů "rytíře z Eisenachu" (název populárního automobilu NDR) provázelo silvestrovskou nocí konce milénia účinkování pražského avantgardního Divadla Sklep. Divadlo Sklep bylo založeno v roce 1971 Davidem Vávrou a Milanem Šteindlerem. Scéna se vyznačuje osobitým zpracováním divadelních her. Divadlo Sklep bylo hlavním tahounem skupiny Pražská 5, dále tvořené soubory Mimóza, Vpřed, Kolotoč a Křeč, která představovala nejvýraznější generační hnutí 70. a 80. let a přinesla oživení tehdejší divadelní scény.
Vysílání: 04.8., 23.00 hod., ČT art
Opakování: 09.8., ČT art

Záskok pro Sissi
Jana Hlaváčová v roli rakouské císařovny a Hana Maciuchová jako herečka Kateřina Schrattová (1995). Dále hrají: S. Skopal, J. Sovák a J. Jirásková. Kamera A. Nožička. Scénář a režie O. Daněk. A je tu další díl cyklu z hříček o královnách, tentokrát nás zavede na Kroměřížský zámek koncem srpna 1885. Zámek žije slavnostní atmosférou, s císařem Františkem Josefem se tu právě setkává ruský car. Pro vznešené publikum hraje divadelní představení vídeňský Burgtheatr i jeho půvabná herečka Kateřina Schrattová. Prostřednictvím intendanta divadla je herečka nečekaně pozvána na noční schůzku s Jejím Veličenstvem císařovnou Sissi. Kateřina Schrattová nemá nejmenší tušení, co by jí mohla císařovna chtít. Duchaplný dialog obou žen je jádrem televizní historické hříčky. Je to rozhovor intimní, plný náznaků, jemné ironie i sebeironie, nic v něm není řečeno otevřeně. Mnohého je třeba se dovtípit... Z historie ovšem víme, že po dlouhá léta byla herečka císařovou milenkou.
Vysílání: 06.8., 22.05 hod., ČT art
 
| 24.7.2017 10:07:10 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru