Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Dobrý konec všechno spraví Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 32. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Karel Gott (Život je kabaret)Zajíc v pytli
Hudebně zábavné představení Miloslava Šimka a Jiřího Krampola z divadla Semafor (1987). Spoluúčinkují: P. Bobek, P. Spálený, M. Voborníková, J. Mařasová a orchestr Groš. Kamera P. Čepický. Režie E. Sedlář. V osmdesátých letech navázal Miloslav Šimek na slavnou éru semaforské dvojice s Jiřím Grossmannem a přizval ke spolupráci Jiřího Krampola. Vznikl tak cyklus představení Zajíc v pytli. V tomto díle oblíbeného zábavného pořadu si dvojice dělá legraci ze scénářů dobových filmů z pracovního prostředí a z představy, jak by takové filmy obohatilo obsazení Paula Newmana nebo Roberta Redforda. M. Šimek přečte povídku Jak jsem dělal čerta a J. Krampol zazpívá duet s M. Voborníkovou a předvede účastníka vlakového sympozia pana Kawasakiho. Zábavné dialogy a scénky propojují písně P. Bobka, P. Spáleného a dalších.
Vysílání: 07.8., 14.20 hod., ČT1

Život je kabaret
Láska je ten nejkrásnější cit, jak vás přesvědčí hudebně zábavný pořad (2007). Hrají a zpívají: L. Kozderková, S. Zázvorková, D. Pecková, J. Bohdalová, I. Janžurová, J. Jirásková, N. Urbánková, P. Filipovská, H. Hegerová, D. Veškrnová, M. Rottrová, J. Robbová, J. Sovák, K. Gott, V. Dvořák, V. Preiss, J. Schmitzer, D. Bárta, K. Střihavka, M. Kocáb, W. Matuška, V. Brodský, J. Libíček, P. Janda, K. Šíp, J. Uhlíř a další. Připravili: L. Blažková, J. Štěpánek, M. Veselý a A. Berková. Dnešní hudebně zábavný pořad se nese v duchu refrénu známé písně, která zní: "Kolem je krásný svět, hloupý kdo s námi nezpívá, život je kabaret." A k životu patří humor, se kterým jde všechno líp a také láska, která je kouzelný cit a kvete v každém věku. Krásy života si s humorem a nadsázkou připomeneme výběrem toho nejlepšího, co nabízí zlatý fond televizní zábavy. Proto věříme, že na řadu scének rádi zavzpomínáte a že vás pobaví svým nesmrtelným humorem. Můžete se těšit také na řadu vynikajících interpretů, mezi které budou patřit L. Kozderková, S. Zázvorková, D. Pecková, J. Bohdalová, I. Janžurová, J. Jirásková, N. Urbánková, P. Filipovská, H. Hegerová, D. Veškrnová, M. Rottrová, J. Robbová, J. Sovák, K. Gott, V. Dvořák, V. Preiss, J. Schmitzer, D. Bárta, K. Střihavka, M. Kocáb, W. Matuška. V. Brodský, J. Libíček, P. Janda, K. Šíp, J. Uhlíř a řada dalších.
Vysílání: 11.8., 14.20 hod., ČT1

Na plovárně s Jaroslavem Duškem
Rozhovor Marka Ebena s populárním hercem a moderátorem (2006). Režie J. Hojtaš. Dnešním hostem Marka Ebena bude český filmový a divadelní herec, improvizátor a moderátor Jaroslav Dušek. Tématy hovoru budou nejen Duškovy divadelní role a herecká kariéra, ale také jeho životní osudy za bývalého režimu. Značný prostor bude věnován hercově životní filozofii a postojům. Celým rozhovorem se bude prolínat také Duškův osobitý smysl pro humor a nadsázku.
Vysílání: 09.8., 21.10 hod., ČT art

Císařovna na chvíli
Jiřina Bohdalová jako manželka německého císaře Fridricha a Ondřej Vetchý jako její nemilovaný syn Vilém II. (1995). Dále hrají: P. Haničinec, P. Pelzer, J. Hálek, L. Hlavica, D. Klapka a J. Jirásková. Kamera A. Nožička. Scénář a režie O. Daněk. Další díl cyklu z hříček o královnách nás tentokrát zavede do zámku nedaleko Berlína. Sjednotitel Německa císař Vilém I. žil velmi dlouho. Tak se stalo, že korunní princ Fridrich se dostal na německý trůn ve chvíli, kdy umíral. To se psal rok 1888. Hrdinkou příběhu je Fridrichova manželka, "císařovna Fridrich" jak jí tenkrát v Německu říkali. Ve skutečnosti se jmenovala Viktorie (J. Bohdalová). Byla příliš dlouho korunní princeznou a teď usiluje o to, aby byl její manžel před smrtí korunován a ona sama aby se tak stala korunovanou (právě na tom jí nejvíc záleží) německou císařovnou. Ale její nemilovaný syn Vilém II. (O. Vetchý) má na situaci jiný názor a nemoc císaře Fridricha je nemilosrdná...
Vysílání: 13.8., 22.00 hod., ČT art
 
| 31.7.2017 08:07:01 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru