Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
13. komnata Evy Hruškové Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
13. komnata Evy Hruškové13. komnata Evy Hruškové
Život známé herečky poznamenala osudová závislost na alkoholu v její rodině (2008). Připravili: J. Klusáková, R. Novák a K. Vondrová. Třináctá komnata Evy Hruškové je o osudovém alkoholovém prokletí jedné české rodiny: nemírné pití zahubilo Evina tátu i druhého muže, její velkou a vyvzdorovanou lásku a otce jejích dvou synů.
Eva Hrušková se narodila v České Skalici, vystudovala loutkoherectví a dramaturgii na DAMU. Její herecký a pěvecký talent se projevil už v roce 1963, kdy Evě bylo 11 let a maminka ji přihlásila do konkurzu do pořadu Štěpánky Haničincové Hledáme písničky pro děti. Z 1200 účastníků vybrali šest dětí a Eva byla mezi nimi. Od té doby natáčela v televizi stejnojmenný cyklus.

Po pěti letech jí režisérka Vlasta Janečková nabídla roli Popelky. Televizní film měl premiéru v roce 1969 a byl mimořádně úspěšný. Přesto Evina kariéra skončila, sotva začala. Přispěla k tomu situace v její rodině. Evin otec, talentovaný a charizmatický muž a ředitel hradeckého Kulturního domu, byl v době začínající normalizace sesazen a čtyři roky na to odsouzen za „nedovolené podnikání“ – tři roky strávil ve vězení. Po návratu začal pít a ve věku 63 let spáchal sebevraždu.
Eva se pak brzy provdala a po dvou letech rozvedla. Její osudovou láskou se stal vrchní číšník Zdeněk Rohlíček z proslulé pražské Klášterní vinárny. Cesta ke svatbě byla komplikovaná, nakonec se vzali a měli spolu dva syny. Evin manžel však hodně pil a alkoholu podléhal čím dál víc. Postupně musela spolu s dětmi sledovat, jak si ničí zdraví, ztrácí zaměstnání. Teprve poslední manželství s Janem Přeučilem je velmi šťastné. 13. komnatu minulosti filmové Popelky odemyká Jana Klusáková.
Vysílání: 21.9., 14.00 hod., ČT1
 
| 4.9.2017 13:09:29 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru