Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Městská knihovna Praha Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Dramatické pořady na ČRo Vltava (2017) 40. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Martin FingerElfriede Jelinek: Balada o třech důležitých mužích a okruhu osob kolem nich
Satiricky laděná hra se zabývá genderovou kritikou mužského velikášství. Překlad Barbora Schnelle. Dramaturgie Hana Hložková. Hudba Ondřej Gášek a Ladislav Šiška. Režie Martina Schlegelová. Osoby a obsazení: Elfriede Jelinek (Simona Peková), Charles Lindbergh (Martin Siničák), Paní Martha Lindbergh (Kamila Valůšková), Mužský hlas 1 (Pavel Oubram), Mužský hlas 2 (Tomáš Kobr), Dirigent (Pavel Hromádka), Baletka (Lucie Andělová), Tarzan (Jan Grundman), Jane (Barbora Goldmannová), Lindberghův syn (Matěj Převrátil), Tarzanův syn (Mikuláš Převrátil). V Brně natočila Tvůrčí skupina Drama a literatura v roce 2017 (47 min). (Brno)
Vysílání: 3. 10., 20.00 h, Současná hra (Premiéra)

Debbi Love. Diskusně dramatický fantaskní pořad s hosty a posluchači. Bio Masha reaguje na aktuální dění v životě a světě mluveným slovem, Luděk Kazda s nástroji a nahrávkami rámuje dění v akustické obrazy. Spoluúčinkují Josef Rosen a Tereza Semotamová. Téma: Samota, podzim, hrdinství, práce a odkvétání.
Vysílání: 6. 10., 22.00 h, Rádio Dada. Repríza 8. 10. v 1.03 hodin.

Ödön von Horváth: Neznámá ze Seiny
Věčný příběh rusalky Ondiny zasazený do časů velké hospodářské krize a nástupu fašismu v Německu. Na maloměstském předměstí se v předvečer loupežné vraždy objeví tajemná dívka, aby svým křivým svědectvím zachránila před vězením mladého pachatele. Jeho lásku však nezíská a skončí svůj život na dně řeky.
V hlavních rolích Šárka Vaculíková a Martin Finger. Přeložil Jiří Stach. Rozhlasová úprava a dramaturgie Renata Venclová. Režie Aleš Vrzák. Osoby a obsazení: Albert (Martin Finger), Silberling (Pavel Rímský), Nicolo (Václav Neužil), Irena (Dana Černá), Emil (Radek Holub), Arnošt (Kamil Halbich), Neznámá (Šárka Vaculíková), Domovnice (Bohumila Dolejšová), Klára (Týna Průchová), policista (Oldřich Vlach) a Lucille (Klára Sedláčková-Oltová). Natočeno v roce 2011 (54 min).
Vysílání: 7. 10.; 14.00 h, Rozhlasové jeviště

Johann Strauss: Eine Nacht in Venedig (Noc v Benátkách)
Opereta o třech dějstvích, libreto F. Zell (Camillo Walzel) a Richard Genée. Osoby a obsazení: Guido, vévoda z Urbina (Rudolf Schock, mluví Max Eckard), Annina, rybářské děvče (Rita Streich, mluví Marianne Schubart), Caramello, vévodův osobní lazebník (Franz Fehringer, mluví Günter Lüders), Pappacoda, kuchař (Peter Alexander), Delaqua, senátor (Willy Schneider, mluví Wilhelm Pilgram), Barbara Delaqua, jeho žena (Käthe Möller-Siepermann, mluví Irmgard Först), Ciboletta, komorná (Hedda Heusser), Enrico, synovec senátora Delaquy (Alf Marholm). Zpívá Kolínský rozhlasový sbor, hraje Kolínský rozhlasový orchestr, řídí Franz Marszalek. Historická nahrávka německého rozhlasu v Kolíně nad Rýnem z roku 1953. Připravil a uvádí Zbyněk Brabec.
Vysílání: 7. 10.; 20.00 h, Dvanáct operetních večerů (10/12)

Jon Canter: Boswellovy Životy.
Boswellův Život Karla Marxe. Jmenuje se Boswell. James Boswell. Narodil se roku 1740. Je nesmrtelným zakladatelem moderního životopisectví. V seriálu BBC navíc cestuje v prostoru i čase. Setkání s velkými muži i ženami utváří jeho vlastní život. A jeho Životy. O hrdinovi tohoto dílu říká: Marx nás svrbí tak, že se nikdy nepřestaneme drbat. Přeložila Ester Žantovská. Dramaturg Martin Velíšek. Režie Lukáš Hlavica. Osoby a obsazení: James Boswell (Petr Lněnička) a Karel Marx (Ivan Trojan).
Vysílání: 8. 10.; 11.00 h, Rozhlasový seriál (Premiéra)
 
| 26.9.2017 01:09:50 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru