Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Dramatické pořady na ČRo Vltava 48. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Vanda Hybnerová - Boswellův Život MadonnyKabaret Kajbar
Večer k oslavě sta let, devíti měsíců a třiadvaceti dnů od vzniku hnutí Dada. Režie Jakub Doubrava.
Vysílání: 28. 11. od 20:00h, Kabaret v éteru

Ronald Harwood: Kvartet
Komedie o hudbě, kráse a stáří. Přeložila Helena Stachová. Rozhlasová úprava a dramaturgie Olga Šubrtová. Hudba Petr Mandel. Režie Aleš Vrzák. Osoby a obsazení: Jean (Květa Fialová), Cecily (Jaroslava Adamová), Wilf (Antonín Molčík), Reggie (František Němec) a Bobbi (Stanislav Zindulka). Natočeno v roce 2007 (59 min).
Vysílání: 2. 12. od 14:00h, Rozhlasové jeviště

Johann Strauß: Die Fledermaus (Netopýr)
Opereta o třech dějstvích, libreto Carl Haffner a Richard Genée podle vaudevillu Henriho Meilhaca a Ludovica Halévyho La réveillon. Osoby a obsazení: Gabriel von Eisenstein, bohatý vídeňský rentiér (Waldemar Kmentt), Rosalinda, jeho žena (Hilde Gueden), Adéla, Rosalindina komorná (Erika Köth), Dr. Falke, Eisensteinův přítel (Walter Berry), Frank, ředitel věznice (Eberhard Wächter), Alfred, italský tenorista (Giuseppe Zampieri), Princ Orlofsky, bohatý ruský šlechtic (Regina Resnik), Dr. Blind, advokát (Peter Klein), Frosch, žalářník (Erich Kunz), Ida, Adélina sestra (Hedwig Schubert), hosté "Grand souper" u prince Orlofského: Renata Tebaldi, Fernando Corena, Birgit Nilsson, Mario del Monaco, Teresa Berganza, Joan Sutherland, Jussi Björling, Leontyne Price, Giulietta Simionato, Ettore Bastianini a Ljuba Welitsch. Zpívá sbor Vídeňské státní opery, hrají Vídeňští filharmonikové, řídí Herbert von Karajan. Historická nahrávka vydavatelství Decca z roku 1960. Připravil a uvádí Libor Dřevikovský. (A)
Vysílání: 20:00h, Dvanáct operetních večerů (12/12)

Jon Canter: Boswellovy Životy
Boswellův Život Madonny. Jmenuje se Boswell. James Boswell. Je nesmrtelným zakladatelem moderního životopisectví. Proto může cestovat v prostoru i čase. Setkání s velkými muži i ženami utváří jeho vlastní život. A jeho Životy. Tentokrát se setkal s nejúspěšnější zpěvačkou světa, ženou jejíž talent je všeobjímající, píle neutuchající, obchodní čich neomylný a jejíž pozadí jste viděli víckrát než své vlastní. S Madonnou. Královnu popu hraje Vanda Hybnerová, Jamese Boswella Petr Lněnička. Přeložila Ester Žantovská. Dramaturg Martin Velíšek. Režie Lukáš Hlavica.
Vysílání: 3. 12. od 11:00h, Seriál
 
| 20.11.2017 17:11:23 Redakce |             | Foto: archiv Scena.cz |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru