Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 14. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Neobyčejné životy: Petr NárožnýHovory H ještě po dvaceti letech
Miroslav Horníček a jeho hosté vzpomínají na Jana Wericha. Pořad uvádíme jako vzpomínku na režiséra Ivo Paukerta, od jehož úmrtí zítra uplyne 5 let (1990). Scénář M. Horníček a V. Svitáček. Kamera J. Lebeda. Režie J. Roháč a I. Paukert. Dnešní epizoda legendárního diskuzního pořadu Miroslava Horníčka bude věnovaná skvělému herci Janu Werichovi. Jeho hosty ve studiu budou Jiří Suchý a Jaroslava Adamová, Werichovi kolegové a přátelé. Dnešní pořad uvádíme jako vzpomínku na režiséra Ivo Paukerta (13. 4. 1931 – 4. 4. 2013), od jehož úmrtí zítra uplyne 5 let a který převážnou část své tvorby věnoval zábavným televizním pořadům.
Vysílání: 03.4., 14.00 hod., ČT1

Neobyčejné životy: Petr Nárožný
Portrét nezaměnitelného herce a dabéra, který v nadcházejících dnech oslaví významné životní jubileum (2009). Režie A. Činčerová. Přední český herec Petr Nárožný (*14. 4. 1938), který v nadcházejících dnech oslaví významné životní jubileum, je vystudovaný stavební inženýr. Přes moderování hudební skupiny Rangers a angažmá v divadle Semafor (1974–1979) zakotvil v Činoherním klubu v Praze (1980). Hned první rolí byl Hejtman z Kopníku. Poté následovala řada dalších, ve kterých prokázal všestranný talent. Ve filmech – a mnohem častěji v televizi – hrál role protivných chlapů i hodných králů. K humoru přistupuje vždy s matematickou přesností, aniž by se pitvořil či podbízel. Nezapomenutelný zůstane také jeho hlas z Večerníčků Mach a Šebestová.
Vysílání: 06.4., 15.40 hod., ČT1
Opakování: 12.4., ČT1

Televizní písničky a songy Jiřího Suchého
Z cyklu Kam zmizel ten starý song (2004). Český divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník, divadelní režisér a sběratel Jiří Suchý je spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí a Semaforu. Spolupracoval s Miroslavem Horníčkem, Ivanem Vyskočilem, později vytvořil autorskou dvojici s Jiřím Šlitrem. Po Šlitrově smrti se jeho hlavním divadelním partnerem stala Jitka Molavcová. Jiří Suchý se narodil v roce 1931v Plzni, jeho bratrem je spisovatel, moderátor a novinář Ondřej Suchý. V pořadu z cyklu „Kam zmizel ten starý song“ uslyšíte mj. písně Včera neděle byla, Pramínek vlasů, Marnivá sestřenice, Život je pes a Ach, ta láska nebeská.
Vysílání: 03.4., 23.05 hod., ČT art
 
| 26.3.2018 12:03:47 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru