Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 28. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Hovory H ještě po dvaceti letechHovory H ještě po dvaceti letech
Setkání Miroslava Horníčka s hostem Milanem Markovičem, který zítra oslaví významné životní jubileum (1991). Režie J. Roháč a I. Paukert. Hostem Miroslava Horníčka v dnes již legendárním diskusním pořadu je slovenský bavič, herec a moderátor Milan Markovič (*14. 7. 1943), který zítra oslaví významné životní jubileum. Milan Markovič, původním p; ovoláním pedagog, vystudoval dvě vysoké školy. Působil jako redaktor Učitelských novin a také Československého rozhlasu v Bratislavě. Televizní diváci si jistě vybaví jeho diskuzní pořady Večer Milana Markoviča nebo satirický pořad Na šikmej ploche. V dnešním pořadu nebude chybět řada vtipných historek a vzpomínek, budete se tedy jistě s milým a inteligentním humorem Miroslava Horníčka a Milana Markoviče u svých obrazovek dobře bavit.
Vysílání: 13.7., 14.15 hod., ČT1

To tady ještě nebylo...
Oldřich Kaiser, Jiří Korn a Jiří Lábus uvádějí pořad z oblíbeného zábavného cyklu Možná přijde i kouzelník (1983). Dále účinkují: I. Mládek, V. Špinarová, M. Šimek, V. Prachařová, P. Haničinec, K. Černoch, J. Wimmer a další. Scénář F. Polák. Kamera P. Čepický. Režie Z. Podskalský. Oldřich Kaiser, Jiří Lábus a Jiří Korn se svými hosty uvádějí další díl dnes již legendárního zábavného cyklu Možná přijde i kouzelník. Opět nás moderátoři přivítají v divadle v Táboře, kam přijede jejich host, stařík František Šembera z Olomouce, který má rád modely českých hradů a zámků a jeho životním snem je setkat se s Ivanem Mládkem. Oldřich Kaiser a Jiří Korn si zatančí na tajemnou píseň Tvá záhadná, se svými písněmi vystoupí Věra Špinarová, Petr Haničinec, Karel Černoch a další. Sice nikdy nevíte, zda opravdu přijde i kouzelník, ale je jisté, že se u svých obrazovek budete opět skvěle bavit.
Vysílání: 15.7., 11.50 hod., ČT1

Co tomu říkáte, pane Werich?
Na aktuální témata roku 1968 se ptá Vladimír Škutina a odpovídá občan Jan Werich (1968). Režie A. Vomáčka. K 50. výročí událostí roku 1968 uvádíme reprízu výrazného publicistického cyklu pražského jara, jehož autorem je spisovatel, publicista a scenárista Vladimír Škutina. Ten se v devíti epizodách ptá Jana Wericha na různá témata, která se vztahovala především k aktuální politické situaci v Československu i v zahraničí. Moudrá, zasvěcená i předvídavá zamyšlení J. Wericha oplývají milým humorem a jsou stejně tak jedinečnou reflexí doby jako nadčasovým poselstvím. V druhém pokračování se Jan Werich zamyslí nad metaforou bumerangu jako nástroje, který může způsobit největší neštěstí tomu, kdo jej hodil. Kolik takových pomyslných bumerangů se objevilo v poválečné evropské politice a společenském životě?
Vysílání: 11.7., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 13.7., ČT art

Na plovárně se Stellou Zázvorkovou
Rozhovor Marka Ebena s vynikající českou herečkou (1999). Režie J. Hojtaš. Vynikající komediální herečka Stella Zázvorková se narodila do umělecké rodiny a prošla hereckou školou E. F. Buriana. Později hrála v Pražském divadle Míly Mellanové, Divadle satiry v Praze, Armádním uměleckém divadle, Divadle estrády a satiry, v Divadle ABC nebo v Městských divadlech pražských. Byla herečkou nezdolného temperamentu a jednou z nejlepších českých komediálních hereček 20. století. Její herecký rejstřík byl stejně široký a pestrý, jako její život, o kterém si bude s nadhledem povídat s moderátorem Markem Ebenem.
Vysílání: 11.7., 21.25 hod., ČT art
Opakování: 15.7., ČT2

V takový krásný společnosti
Miroslav Horníček vzpomíná na to, jak stál na jevišti vedle hereckých géniů (2000). Kamera a režie J. Eisner. Miroslav Horníček se zamýšlí nad způsobem, jak rozpoznat hereckého génia, zvláště když dnes již nejsou u řady z nich žádné doklady jejich rolí, ani záznamy hlasu – například u oslavovaného Eduarda Vojana. Ze své zkušenosti však Horníček jmenuje herce, kteří podle něj genialitu zaručeně nepostrádali – byl to Jan Pivec, Jiří Plachý a Jan Werich.
Vysílání: 11.7., 00.35 hod., ČT art
Opakování: 13.7., ČT art
 
| 2.7.2018 15:06:11 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru