Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 31. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Josef HlinomazNesplněné desatero malujícího šašoura
Svérázný herec a výtvarník Josef Hlinomaz, od jehož úmrtí letos uplyne 40 let, v ukázkách a vzpomínkách příbuzných, přátel a kolegů K. Fialové, L. Kostelky, F. Filipa a dalších (2005). Režie Z. Gawlik. Od mládí se v Josefu Hlinomazovi střetávaly dvě touhy, dvě umělecká nadání: k malířství a k herectví. Snad ještě před vstupem na základní školu si zamiloval film – především němé grotesky. Jeho hudbymilovný otec, který byl sám amatérským muzikantem, ho vedl k osvojení hudebních základů, což se dařilo jen částečně. Ve škole malý Hlinomaz nesnášel hru na housle, o to víc si ale oblíbil klavír. Veřejnosti je však znám spíše jako herec. Na "malujícího šašoura", od jehož úmrtí letos uplyne 40 let, vzpomínají v dokumentu režiséra Zdeňka Gawlika K. Fialová, L. Kostelka, F. Filip a další.
Vysílání: 03.8., 15.05 hod., ČT1
Opakování: 05.8., ČT1, Příběhy slavných... Josef Hlinomaz – 40 let

Úsměvy Ladislava Županiče
Hostem Jaromíra Hanzlíka je český herec, který v nadcházejících dnech oslaví významné životní jubileum (1999). Režie P. Vantuch. Výrazný divadelní a filmový herec Ladislav Županič (*9. 8. 1943), který v nadcházejících dnech oslaví významné životní jubileum, pochází z Prostějova. Přestože jej od mládí lákalo létání a jeho otec byl vojenským pilotem, nakonec v jeho životě zvítězilo divadlo. Vystudoval činoherní herectví na brněnské JAMU, ovšem vždy výrazně tíhnul k muzikálu, a tak není divu, že po několika letech hledání získal angažmá v Hudebním divadle v Karlíně. Během svého dlouhého angažmá ztvárnil desítky převážně milovnických rolí a na začátku devadesátých let se stal i ředitelem této scény. Županič za své herecké umění získal i celou řadu ocenění, zmiňme například cenu Thálie za herecký výkon v operetě či muzikálu. Dnešní pořad představí formou ukázek celou řadu jeho televizních a filmových rolí, které Županič sám doprovodí humorným vyprávěním a komickými historkami.
Vysílání: 05.8., 09.05 hod., ČT1

Co tomu říkáte, pane Werich?
Na aktuální témata roku 1968 se ptá Vladimír Škutina a odpovídá občan Jan Werich (1968). Režie A. Vomáčka. K 50. výročí událostí roku 1968 uvádíme reprízu výrazného publicistického cyklu pražského jara, jehož autorem je spisovatel, publicista a scenárista Vladimír Škutina. Ten se v devíti epizodách ptal Jana Wericha na různá témata, která se vztahovala především k aktuální politické situaci v Československu i v zahraničí. Moudrá, zasvěcená i předvídavá zamyšlení J. Wericha oplývají milým humorem a jsou stejně tak jedinečnou reflexí doby jako nadčasovým poselstvím. V dnešním rozhovoru, který se odehrál závěrečné červencové neděle roku 1968, se Jan Werich zamyslí nad důležitostí svobody a humanismu v mezilidských, ale i mezinárodních politických vztazích.
Vysílání: 01.8., 20.20 hod., ČT art, 1918–2018 TOTO STOLETÍ: 1968
V takový krásný společnosti
Miroslav Horníček vzpomíná na inspirativní a jedinečné ženy, s nimiž se v životě setkal (2000). Režie J. Eisner. Herec Miroslav Horníček ve vzpomínkách na své přítelkyně, kolegyně, partnerky a vůbec všechny jedinečné ženy, které jej v životě ovlivnily a inspirovaly. Zvláštní význam pro něj měly dvě herecké partnerky s nepřekonatelným osobitým šarmem – Jaroslava Adamová a Stella Zázvorková.
Vysílání: 01.8., 00.05 hod., ČT art
Opakování: 04.8., ČT art
 
| 23.7.2018 11:07:50 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru