Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Poslední lod (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 38. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jiří WimmerKlobouk Jiří Wimmer
Jaký byl ve svém bouřlivém profesionálním i soukromém životě herec a bavič, který rozesmál tisíce vděčných diváků? Jiřího Wimmera, který by v těchto dnech oslavil 75. narozeniny, připomínají ukázky i slova přátel, kolegů a příbuzných. Scénář a režie P. Křemen. Jiří Wimmer alias Klobouk byl všestranně nadaný muž, nejšířeji známý jako herec a především nedoceněný komik – vzpomeňme např. zábavnou sérii Možná přijde i kouzelník. V životě se ovšem zmítal v těch nejextrémnějších výkyvech. Intenzivně prožíval radost i bolest, měl dramatická manželství, trpěl depresemi, a tak se uchyloval k alkoholu, několikrát se léčil v Bohnicích a třikrát se pokusil o sebevraždu. Těžce zkoušenému herci vždy pomohli k návratu do života právě jeho kolegové. Nešťastné náhodě ovšem zabránit nemohli. Vzpomínají: K. Černoch, L. Sobota, J. Schmidt, L. Termerová, J. Vyčítal, L. Gerendáš, A. Hemala, J. Vala a další.
Vysílání: 21.9., 15.35 hod., ČT1
Opakování: 25.9., ČT1

Úsměvy Valérie Zawadské
Hostem Jaromíra Hanzlíka je herečka a dabérka, která v těchto dnech oslavila významné životní jubileum (2009). Režie P. Vantuch. V dnešním pořadu přivítá Jaromír Hanzlík výraznou divadelní, filmovou a dabingovou herečku Valérii Zawadskou (*19. 9. 1958), která v těchto dnech oslavila významné životní jubileum. Zawadská je rodačkou ze Šternberku a po maturitě působila v Severomoravském divadle v Šumperku. Poté nastoupila na pražskou DAMU, kterou absolvovala v roce 1982. Prošla divadelními angažmá v Chebu i Městských divadlech pražských, od 90. let v divadlech především hostuje bez stálého angažmá a věnuje se dabingu. Filmová a televizní filmografie Valérie Zawadské je bohatá a jak je již zvykem, řadu oblíbených snímků a pořadů si připomeneme formou ukázek, které paní Zawadská doprovodí milým a humorným vyprávěním.
Vysílání: 22.9., 07.50 hod., ČT1

Úsměvy Luby Skořepové
Hostem Jaromíra Hanzlíka je významná divadelní a filmová herečka, která by v těchto dnech oslavila 95. narozeniny (2001). Režie P. Vantuch. Významná divadelní a filmová herečka Luba Skořepová (*21. 9. 1923 – †23. 12. 2016), od jejíhož narození v těchto dnech uplynulo 95 let, se narodila v Náchodě. Jejími spolužáky na tamním gymnáziu byli například Josef Škvorecký a Vratislav Blažek. Po maturitě se přihlásila na pražskou konzervatoř a po jejím absolvování nastoupila do Studia Jindřicha Honzla. Po několika letech vstoupila do angažmá v Národním divadle, kde působila téměř 60 let. Je o ní známo, že se zabývala na první pohled tajuplnými aktivitami, jakými jsou astrologie či jasnovidectví. Krom toho také ráda zahradničila, milovala zvířata a psala knihy. Dnešní povídání s Jaromírem Hanzlíkem, jehož hostem byla v roce 2001, tedy slibuje spoustu témat pro úsměvný rozhovor.
Vysílání: 23.9., 08.10 hod., ČT1
 
| 10.9.2018 17:09:23 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru