Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 1. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Úsměvy Věry TichánkovéChacha, cheche, chichi...!
Dělat legraci není žádná sranda, to velmi dobře vědí J. Bohdalová, V. Postránecký, B. Poloczek, J. Satinský, N. Lichý, J. Sedláček, V. Špinarová, J. Štěpnička a další (2007). Připravili M. Dohnal a V. Mráz. Dělat legraci není vůbec žádná sranda, a kdo se smát nechce, tomu se musí pomoct... Tak jako se ve slavné pohádce pokoušel Kokoška rozesmát šíleně smutnou princeznu, tak se ostravští herci Norbert Lichý coby režisér a Jiří Sedláček jako zvukař pokusí pobavit diváky. Pomáhat jim mimo jiné budou kolegové Jiřina Bohdalová, Július Satinský, Václav Postránecký či Bronislav Poloczek v klenotech archivu zábavy. Půlhodinka, ve které se s humorem podíváme na to, jak se humor v televizi dělá, je určena bez rozdílu všem, kdo se rádi zasmějí.
Vysílání: 31.12., 03.55 hod., ČT1

Na dejchánku v Semaforu
Záznam silvestrovského představení divadla Semafor (1967). Účinkují: J. Suchý, J. Šlitr, N. Urbánková, M. Drobný a další. Režie I. Paukert. Jiří Suchý zve diváky na silvestrovské představení do Semaforu, kde vystoupí společně s Jiřím Šlitrem. Těšit se můžete na originální scénky, anekdoty a milý humor. V dnešním silvestrovském představení se kromě komické dvojice dočkáte i řady populárních zpěváků, a je tedy jisté, že se budete u svých obrazovek skvěle bavit.
Vysílání: 31.12., 23.25 hod., ČT art

Úsměvy Věry Tichánkové
Vzpomínka na herečku Věru Tichánkovou, od jejíhož úmrtí uplyne 5 let (2003). Režie P. Vantuch. Připomeneme si výtečnou herečku, od jejíhož úmrtí letos uplyne 5 let. Věra Tichánková (7. 12. 1920 – 9. 1. 2014) se v rozhovoru s J. Hanzlíkem vrací ke svým začátkům. Ačkoli pocházela ze střední třídy a nikoli z vesnice, nevyhnuly se jí role venkovských žen, jimž se věnovat nechtěla, které ale nakonec uměla tak působivě ztvárňovat (Byli jednou dva písaři a Chalupáři). Herečka především vzpomíná na více než třicetiletou éru svého působení v Divadle S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou). K divadlu také cítila největší náklonnost, ve filmu se objevovala sporadicky (Ať žijí duchové). Jejími hereckými partnery byly největší osobnosti českého divadla, jednu z nich si zvolila i v soukromém životě, na Jana Skopečka také leccos prozradila.
Vysílání: 06.1., 09.10 hod., ČT1
 
| 24.12.2018 13:12:48 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru