Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Jsme v pohodě  (ND) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 37. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Úsměvy Petra ČepkaÚsměvy Petra Čepka
Zdeněk Svěrák představí vynikajícího herce, jenž nás před 25 lety opustil, sestřihem jeho nejzajímavějších komediálních rolí (1996). Scénář P. Taussig. Kamera J. Nekuda. Režie P. Vantuch. Herec s démonickýma očima a uhrančivým pohledem nebyl typickým komikem, ale přesto se Petr Čepek, jehož jméno je asi nejtěsněji spojováno s Činoherním klubem, uplatnil i v komediálních rolích. Pravda, pokud se v nich vůbec smál, pak to byl spíš výsměch, ironie, sarkasmus. Vystupoval v cimrmanovských filmech Trhák a Jára Cimrman, ležící spící i hrabalovských Postřižinách a Slavnostech sněženek. Hrál v oblíbené pohádce pro malé i velké Tři veteráni i v evergreenu Vesničko má, středisková a jeho výrazu hypnotizéra využil Jan Svěrák v Obecné škole pro roli mága Rádže Tamila z daleké Indie, který je ve skutečnosti ze Žižkova. Herec, kterého proslavily dramatické a tragické role, rozdával obdobně geniálním způsobem i smích. 16. září uplyne 25 let od jeho předčasného úmrtí, které bylo pro český film a divadlo obrovskou ztrátou.
Vysílání: 13.9., 09.45 hod., ČT1

Úsměvy Miroslava Vladyky
Dnes J. Hanzlík přivítá oblíbeného herce, který v nadcházejících dnech oslaví významné životní jubileum (2002). Režie P. Vantuch. Dnešní host Jaromíra Hanzlíka začínal před kamerou opravdu velmi brzy, jak se o tom budete moci přesvědčit v připravených filmových ukázkách. Herecká práce se mu natolik zalíbila, že se přihlásil na DAMU, později byl členem Divadla na Vinohradech a Studia Ypsilon. I když už má svá pubertální léta dávno za sebou, jeho klukovský vzhled stále vzbuzuje velké divácké sympatie. Pořad uvádíme k jeho 60. narozeninám.
Vysílání: 15.9., 08.10 hod., ČT1

Návštěvní den Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna
Legendární zábavný pořad plný humorných scének, vtipných povídek a originálních písniček (1969). Spoluúčinkují: J. Helekal, N. Urbánková, Z. Burianová, M. Voborníková a Orchestr F. R. Čecha. Scénář M. Šimek, J. Grossmann a J. Roháč. Kamera J. Lebeda. Režie J. Roháč. Dnes divákům přinášíme záznam dnes již legendárního divadelního představení divadla Semafor, Návštěvní den z roku 1969. Dvojice Miloslav Šímek a Jiří Grossman uvádí pásmo komických výstupů, populárních písní a improvizací, které vynikalo především specifickým inteligentním humorem. Společně s Šimkem a Grossmanem v představení vystoupí řada výrazných tváří divadla Semafor, můžeme zmínit například Naďu Urbánkovou, Milušku Voborníkovou nebo Jiřího Helekala.
Vysílání: 15.9., 20.20 hod., ČT art
 
| 2.9.2019 11:09:59 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru