Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Jan Werich – 115 let Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jan Werich Hovory H ještě po dvaceti letech
Miroslav Horníček a jeho hosté Jaroslava Adamová a Jiří Suchý si připomínají osobnost všestranného umělce Jana Wericha, který se narodil před 115 lety (1990). Režie J. Roháč a I. Paukert. Dnešní epizoda legendárního diskuzního pořadu Miroslava Horníčka bude věnovaná skvělému herci, komikovi a spisovateli Janu Werichovi. Hosty ve studiu budou Werichovi kolegové a přátelé Jiří Suchý a Jaroslava Adamová.
Vysílání: 04.2., 14.00 hod., ČT1

Úsměvy V+W
Jaromír Hanzlík představuje tvorbu Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Pořad uvádíme jako vzpomínku na herce a všestranného umělce Jana Wericha, který se narodil před 115 lety (2001). Režie P. Vantuch. V dnešních Úsměvech nám Jaromír Hanzlík přiblíží společnou filmovou tvorbu dvou velikánů české předválečné divadelní a filmové komedie Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Jejich tvorba, která se naplno uplatnila v Osvobozeném divadle, má dodnes bezpočet obdivovatelů. I když politický režim a události po únoru 1948 oba dva navždy rozdělily – Voskovec se vrátil do amerického exilu a Werich zůstal v Československu – jejich souputnictví pokračovalo až do jejich smrti, bez ohledu na geografickou vzdálenost, která je dělila. Nebudeme-li počítat různé reklamní projekty, mohli jsme tyto dva společně spatřit pouze ve čtyřech předválečných filmech – Pudr a benzín, Peníze nebo život, Hej rup a Svět patří nám. Právě na těchto snímcích si dnes ukážeme mnohé z principů jejich tvorby.
Vysílání: 06.2., 09.50 hod., ČT1
Opakování: 08.2., ČT2

Úsměvy Jana Wericha
Zdeněk Svěrák představí významného herce, který se narodil před 115 lety (1996). Režie P. Vantuch. Představovat Jana Wericha je zbytečné a říci o něm něco originálního téměř nemožné. Neznáme ho jen z filmových, televizních a divadelních rolí, ale v povědomí národa stále žije i pro svou moudrost. U komika a humoristy takového formátu bychom čekali, že půjde z filmu do filmu. Opak byl pravdou a důvod byl prostý: Jan Werich nebyl námezdní a konformní bavič, nýbrž moudrý klaun a filosof, jenž se nikdy nepodřídil lidské blbosti, proti které celý život bojoval svým humorem. 6. února uplynulo 115 let od narození tohoto velkého umělce.
Vysílání: 09.2., 08.10 hod., ČT1
 
| 27.1.2020 16:01:22 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru