Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 12. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jaroslava AdamováÚsměvy Jaroslavy Adamové
Dnešním hostem Jaromíra Hanzlíka je výjimečná herečka a skvělá dabérka, která se narodila před 95 lety (2002) Režie P. Vantuch. Hostem Jaromíra Hanzlíka dnes bude herečka, Jaroslava Adamová. Povídat si budou o tom, kudy vedla její cesta k divadlu, filmu i televizní práci. Chybět nebudou ani vzpomínky na Jana Wericha, se kterým řadu let působila v divadle ABC. Vše bude tradičně doplněno o ukázky z oblíbených filmů a televizních pořadů. Pořad uvádíme jako vzpomínku na tuto mimořádnou hereckou osobnost.
Vysílání: 17.3., 09.50 hod., ČT1

Šimek a Krampol
V zábavném cyklu Zpátky se Sobotou nám Luděk Sobota uvede ty nejlepší scénky, které vytvořila dvojice Šimek a Krampol. Pořad uvádíme jako vzpomínku na Miloslava Šimka, který se narodil před 80 lety (2012). Režie J. Wehrenberg. Komik, humorista a spisovatel Miloslav Šimek se narodil v rodině básníka Rudolfa Šimka. Jako dítě s oblibou poslouchal desky s Voskovcem a Werichem. Vystudoval Pedagogický institut a stal se učitelem s aprobací dějepis, čeština a výtvarná výchova. Ve Spálené ulici založil klub Olympik, kde provozoval kabaret, do něhož přizval Jiřího Grossmanna, se kterým vytvořil nerozlučnou dvojici. Po Grossmannově smrti začal spolupracovat s Luďkem Sobotou a po jeho odchodu se obrátil na Jiřího Krampola. Jiří Krampol, narozený v Buštěhradu, strávil dětství na Žižkově. Toto období ho ovlivnilo natolik, že z něj čerpá dodnes. K herectví ho přiměla platonická láska k herečce Mileně Dvorské, díky ní vystudoval pražskou DAMU. Po prvních divadelních angažmá nastoupil v roce 1983 do divadla Semafor, kde vystupoval společně s Miloslavem Šimkem. Po sporech v Semaforu založil s Miloslavem Šimkem Divadlo Jiřího Grossmanna. Pořad uvádíme k 80. výročí narození Miloslava Šimka.
Vysílání: 21.3., 17.00 hod., ČT1

Úsměvy Miriam Kantorkové
Dnešním hostem J. Hanzlíka je vynikající herečka, která letos oslavila 85. narozeniny (2006). Režie P. Vantuch. V dnešních Úsměvech přivítá Jaromír Hanzlík herečku Miriam Kantorkovou. Povídat si budou o tom, že již od dětských let účinkovala v rozhlasových inscenacích. Na konzervatoři studovala zpěv a hru na klavír. Působila několik let jako učitelka hudební výchovy a přes konferování v armádním souboru se dostala na divadelní jeviště. V 60. letech zaujala v poetické vinárně Viola, hrála v souboru Maringotka, Divadle E. F. Buriana a Divadle za branou. Na filmovém plátně se poprvé objevila v roce 1957 ve filmu Škola otců a od té doby natočila přes padesát filmů. Připomene si její role ve snímcích Romance pro křídlovku, Rapotínská tragédie, Zlatá svatba, nebo Hadí jed. Pořad uvádíme k jejím 85. narozeninám.
Vysílání: 22.3., 08.10 hod., ČT1

Folklorika: Bohémský masopust
Novodobý městský folklor láká do ulic Roztok tisícovky návštěvníků. Režie K. Kořínková (Premiéra). Masopust v Roztokách vyrostl v tradici, která přesáhla lokální měřítko. Týdny před akcí se pražská bohéma soustředěná kolem uměleckých vysokých škol připravuje na tento rej a vytváří fascinující masky. Je to okázalá podívaná, která čerpá z původních zvyklostí, ale zároveň si bere to nejlepší ze současné výtvarné scény. Vzniká tak úchvatný fenomén současnosti, při němž se mladí vracejí ke kořenům, v tradici hledají kotvu pro tekutou současnost a vytvářejí nový městský folklor...
Vysílání: 21.3., 09.40 hod., ČT2
Opakování: 22.3., ČT2., 25.3., ČT2
 
| 9.3.2020 15:03:56 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru