Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 46. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jan LibíčekÚsměvy Nelly Gaierové
Ohlédnutí za nezapomenutelnými rolemi a pěveckými vystoupeními herečky a operetní zpěvačky, od jejíhož úmrtí uplynulo 25 lety (2004). Režie P. Vantuch. Dnešní pořad z cyklu Úsměvy bude plný dámského šarmu a elegance. Spolu s Jaromírem Hanzlíkem si připomeneme osobitou herečku Nelly Gaierovou, od jejíhož úmrtí uplynulo 25 let. Po absolvování konzervatoře začínala v opeře, záhy se z ní však stala operetní subreta. Prošla Velkou pražskou operetou, divadlem Uranie a nakonec strávila 34 let v angažmá Hudebního divadla v Karlíně, kde se proslavila nezapomenutelnými rolemi v muzikálech Hello Dolly či My Fair Lady. Díky svému talentu se uplatnila rovněž v činohře, ve filmu a televizi. Dá se říci, že byla celoživotní optimistkou. Tvrdila, že: "Optimismus se musí člověk naučit vyhledávat, protože smutku je dost a veselí je přece elixírem života."
Vysílání: 09.11., 14.20 hod., ČT1

Komici na jedničku - Jan Libíček
Komediálního herce nezapomenutelných rolí představí Petr Nárožný společně se svými hosty v Muzeu komiků (2010). Účinkují: I. Janžurová, J. Jirásková, A. Krob, J. Přeučil, V. Vorlíček, J. Krampol a O. Vlach. Režie A. Sirotková. Zřejmě není náhodná podoba Jana Libíčka se slavným kolegou z branže – americkým komikem Hardym. Jan Libíček, velký komediální talent, vytvářel role dobráků, nešiků, kuchařů, vrátných, drobných podvodníků a podobných „malých postav“. Během svého života stihnul ztvárnit role ve více než čtyřiceti filmech, převážně komediích. Nikdy se mu ale nesplnil celoživotní sen, zahrát si vážnou a dějově hlubší roli ve filmu. O tom všem a mnohém dalším si bude Petr Nárožný povídat se svými hosty.
Vysílání: 11.11., 23.25 hod., ČT1

Zpátky se Sobotou - Šimek a Krampol
V zábavném cyklu Zpátky se Sobotou nám Luděk Sobota uvede ty nejlepší scénky, které vytvořila dvojice Šimek a Krampol (2012). Režie J. Wehrenberg. Komik, humorista a spisovatel Miloslav Šimek se narodil v rodině básníka Rudolfa Šimka. Jako dítě s oblibou poslouchal desky s Voskovcem a Werichem. Vystudoval Pedagogický institut a stal se učitelem s aprobací dějepis, čeština a výtvarná výchova. Ve Spálené ulici založil klub Olympik, kde provozoval kabaret, do něhož přizval Jiřího Grossmanna, se kterým vytvořil nerozlučnou dvojici. Po Grossmannově smrti začal spolupracovat s Luďkem Sobotou a po jeho odchodu se obrátil na Jiřího Krampola. Jiří Krampol, narozený v Buštěhradu, strávil dětství na Žižkově. Toto období ho ovlivnilo natolik, že z něj čerpá dodnes. K herectví ho přiměla platonická láska k herečce Mileně Dvorské, díky ní vystudoval pražskou DAMU. Po prvních divadelních angažmá nastoupil v roce 1983 do divadla Semafor, kde vystupoval společně s Miloslavem Šimkem. Po sporech v Semaforu založil s Miloslavem Šimkem Divadlo Jiřího Grossmanna.
Vysílání: 12.11., 22.55 hod., ČT1

Úsměvy Dany Syslové
Dnešním hostem J. Hanzlíka je oblíbená herečka, která nedávno oslavila 75. narozeniny (2006). Režie P. Vantuch. Dnes přijala pozvání Jaromíra Hanzlíka herečka Dana Syslová, dlouholetá členka Městských divadel pražských. První televizní roli v inscenaci Metelice jí nabídl jako studentce 2. ročníku DAMU režisér Antonín Moskalyk. Humor Dany Syslové je neagresivní, jemně ironický, nemá ráda velká gesta a silná slova. Ráda pracovala se Zdeňkem Podskalským v televizním Dámském kabaretu. Pořad uvádíme k nedávným 75. narozeninám Dany Syslové.
Vysílání: 15.11., 08.15 hod., ČT1
 
| 5.11.2020 11:11:56 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru