Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Z éteru
 
13. komnata Veroniky Žilkové Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
13. komnata Veroniky Žilkové13. komnata Veroniky Žilkové
Jak se dokázala úspěšná herečka vyrovnat s traumatem bigotní katolické výchovy? (2008). Režie M. Elšíková. Veronika Žilková je známá filmová, televizní a divadelní herečka, představitelka žen rozervaných, zoufalých, umírajících, ale i veselých a rázných, které si ví rady se životem. Kromě toho je také matkou šesti dětí – čtyř biologických dětí a dvou, které si přivezla z dětského domova a vzala si je do pěstounské péče. Její poslední dítě, syn Melichar, zemřel krátce po narození. V témže roce Veronika přišla také o svého milovaného otce – profesora Václava Žilku, který byl jejím celoživotním vzorem.

Jaká je Veronika ve skutečnosti? Je známá tím, že má prořízlou pusu – co na srdci, to na jazyku, platí v jejím případě na více než sto procent. Přesto i ona má svou skrytou třináctou komnatu, kterou příliš na světlo nevytahuje. Není to ani smrt jejího dítěte, ani starost o pěstounské děti nebo vztahy s bývalými manžely. Je to její přísná katolická výchova. Když se Veronika poprvé musela vdávat, maminka vyhrožovala, že kdyby měla její dcera být svobodnou matkou, raději se oběsí. Veronika poslechla rodiče, vdala se v kostele, ale už za tři roky následoval rozvod.
Podruhé se vdávala pár dní po rozvodu, tentokrát v pátém měsíci těhotenství. Sňatek byl civilní, protože církevní manželství bylo už vyloučeno. S druhým manželem měla dvě děti, dvě si společně přivezli z dětského domova. Manželství ale po sedmnácti letech skončilo.
Veronika Žilková je věřící, nepraktikující katolička, která do kostela pravidelně nechodí. Cítila ale potřebu dát do souladu svůj soukromý život, a proto se v době natáčení její zpovědi provdala potřetí. Stala se ženou hereckého kolegy a bývalého velvyslance ve Vatikánu Martina Stropnického, aby splnila přání otce, kterému se nelíbilo, že by vnučka Kordula vyrůstala jako nemanželské dítě.
Jak se jí podařilo vyrovnat se s katolickou výchovou? Sama říká, že chtěla být jeptiškou a o panenství přišla až v devatenácti letech. Jaké to je vdávat se s šesti dětmi na krku? Nejen na toto téma bude 13. komnata Veroniky Žilkové. Průvodcem je dramaturg a redaktor náboženských pořadů Michael Otřísal.
Vysílání: 09.12., 11.00 hod., ČT1
 
| 30.11.2020 15:11:41 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru