Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadlo živě u vás – Panoptikum Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
PanoptikumPanoptikum
Přímý přenos oceňovaného představení renomovaného souboru Lenka Vagnerová & Company. Hadí žena, siamská dvojčata, třínohý chlapík, sloní muž, kouzelnická čísla i vysoká magie a především špičkový současný tanec! Uvádí v rámci projektu Divadlo živě u vás.

V rámci aktuálního cyklu ČT art Divadla živě u vás můžete navštívit Divadlo Komedie, jehož stálým hostem je prestižní nezávislý soubor Lenka Vagnerová & Company. Inscenace Lenky Vagnerové jsou v kontextu české taneční scény výjimečné. Mají příběh, spád, humor a silné téma, které navíc dokáží sdělit. A pokud jde o výrazové prostředky, jsou výsostným, ba totálním divadlem.
Pro svou nejnovější inscenaci (Cena Divadelních novin za nejlepší inscenaci v kategorii Taneční a pohybové divadlo 2020) se Lenka Vagnerová inspirovala dávnými obludárii a freak show. Podniky, které bývaly jediným útočištěm osob postižených fyzickou abnormalitou, a současně výnosným obchodem pro jejich majitele. Inscenace Panoptikum nabízí kromě skvělých tanečních a iluzionistických čísel také pohled do zákulisí, do vnitřního života „exponátů“, neboť i ony jsou lidskými bytostmi, které sní, touží a chtějí žít.
Panoptikum Lenky Vagnerové, stejně jako jeho dávní předchůdci, uvádí publikum v úžas, baví i děsí. Dává ale publiku také k úvaze možné paralely s dneškem silným důrazem na téma humanismu, který by měl být závazný pro veškeré naše počínání, tedy i pro uměleckou tvorbu.
Účinkují: Andrea Opavská, Monika Částková, Vanda Šípová, Zuzana Veselá, Michaela Kadlčíková, Patrik Čermák, Wahe Akopjan, Šimon Klus. Hudba Ivan Acher, koncept, choreografie a režie Lenka Vagnerová.
Vysílání: 15.2., 20.15 hod., ČT art
 
| 8.2.2021 14:02:33 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru