Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Divadelní tipy 10. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Miloslav Šimek a Jiří GrossmannKomici na jedničku - Miloslav Šimek a Jiří Grossmann
Vzpomínky na hvězdný tandem pánů šoumenů i dveře do Muzea komiků otevírá Petr Nárožný a jeho hosté! (2012). Dále účinkují: J. Menzel, F. R. Čech, L. Sobota, P. Bobek, N. Urbánková, J. Molavcová a M. Voborníková. Režie A. Činčerová. Miloslav Šimek a Jiří Grossmann se nejprve představili svému generačnímu publiku v Karlínském kulturním kabaretu, patřili také k zakladatelům Divadelního klubu Olympik. Během služby v armádě se cesty obou autorů rozešly, mezi armádní umělce se dostal jen Grossmann, Šimek sloužil u spojařů. Po absolvování vojny se zase dali dohromady. Později uvedli řadu úspěšných premiér: několik dalších Besídek, čtyři Návštěvní dny, Večer pro otrlé aneb pět Pupáků. Popularita Šimka a Grossmanna kulminovala po srpnu 1968, kdy v "besídkách" dospěli až do polohy drsné politické satiry.
Vysílání: 09.3., 23.00 hod., ČT1

Na kus řeči
Miroslav Donutil si pozval své herecké kolegy Jiřího Kodeta a Pavla Landovského (2001). Režie A. Vomáčka. Oblíbený herec a moderátor Miroslav Donutil si do svého zábavného pořadu tentokrát pozval své kolegy, legendy filmového i divadelního herectví, Jiřího Kodeta a Pavla Ladovského. Kromě blízkého přátelství pojilo oba pány i společné působení v Činoherním klubu, na což oba dva rádi zavzpomínají. Veselé povídání nejen o herectví a nezapomenutelných kolezích doprovodí krásnými jazzovými melodiemi Laďa Kerndl se svojí kapelou. Přijměte tedy naše pozvání do Branického divadla a jistě se budete spolu s Miroslavem Donutilem a jeho hosty skvěle bavit.
Vysílání: 10.3., 09.45 hod., ČT1

Staropražské poutě
Historií humoru a lidové zábavy v Praze provází Viktor Preiss (1991). Dále účinkují: P. Trávníček, P. Zedníček, J. Bek, J. Molavcová, P. Filipovská, E. Jegorov a další. Kamera J. Lebeda. Režie I. Paukert. Populární herec a moderátor Viktor Preiss vás v hudebně zábavném pořadu provede historií humoru a pražské lidové zábavy. Jak se říká, v Praze bývávalo blaze, ale také draze. Dnes totiž zavítáme na slavné poutě, sváteční zábavy, na kterých nechybí dobré jídlo, pivo a hudba, a uvidíme i vystoupení artistů nebo fakírů. Těšit se můžete ale především na celou řadu lidových šlágrů v podání slavných zpěváků a herců. Za některé můžeme zmínit Jitku Molavcovou, Pavlínu Filipovskou, Pavla Zedníčka nebo Josefa Beka. Uslyšíte mj. staropražské písničky Čupr Lojzíček, Panna Kačka, Srostlé sestry a U svatého Matěje. Jistě si tento zábavný výlet do dějin stověžaté matičky užijete.
Vysílání: 12.3., 09.45 hod., ČT1

Úsměvy Vladimíra Ráže
Jaromír Hanzlík představuje hereckou dráhu významného divadelního a filmového herce (2000). Režie P. Vantuch. Dnešní epizoda oblíbeného pořadu bude věnována významné osobnosti českého divadelního a filmového herectví, Vladimíru Rážovi (*1. 7. 1923 – †4. 7. 2000). Při přípravě scénáře k pořadu měl Ráž obavy, aby ukázky z jeho filmů a inscenací nebyly vysloveně komediální. A tak sám navrhl, aby se pořad nesl v duchu nerudovského „Vším jsem byl rád“, neboli co všechno se musí herec naučit, aby splnil, co si role a pan režisér žádají. Jaromír Hanzlík proto představí jeho slavné i méně slavné filmové role, nebudou chybět televizní pohádky nebo divadelní představení. Rážovo herectví můžete momentálně obdivovat v seriálu Zlá krev, který vysílá Česká televize.
Vysílání: 14.3., 08.15 hod., ČT1
 
| 1.3.2021 15:02:41 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru