Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
13. komnata Anny Slováčkové Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Anna SlováčkováZpěvačka a herečka vyrůstala jako dcera populárních rodičů pod velkým tlakem médií a okolí. Jejím příběhem o přijetí sebe sama i o boji se zhoubnou nemocí provází Karolína Kočí. Připravili: K. Kočí a P. Ulrich (Premiéra).
Narodila se slavným rodičům a už od dětství byla pod tlakem jejich iluzí. Brzké poznání světa šoubyznysu v ní vyvolal pocit, že jen když bude dokonalá, může se ucházet o místo v hudebním průmyslu, ve světě televize a divadla. Už na základní škole bojovala s pocity méněcennosti. Anna Slováčková vypráví, že její cesta k přijetí sama sebe byla dlouhá a útrpná. Už jako malá dívka se o sobě v bulváru dočetla, že je obtloustlou holčičkou slavné Dády a Felixe.

Vyrůstala pod obrovským tlakem okolí, že když jsou její rodiče slavní a úspěšní, musím být i ona dokonalá a bezchybná a vypadat tak, jako její matka ve filmech z osmdesátých let. Rodiče Aničce našli psycholožku a ta ji uklidňovala, že nadváha i dětské deprese s koncem puberty odezní, a že rozhodně nevypadá tak hrozně, jak si myslí. Ani později, když už studovala na konzervatoři, se situace nezlepšovala a deprese a úzkosti se prohlubovaly. Ve dvaceti letech si Anna nahmatala bulku v prsu. Ta se ukázala jako nezhoubná, ale bohužel po čase se objevil v druhém prsu skutečný zhoubný nádor. Anička začala více komunikovat s rodiči a oporou jí byl také brácha Felix. Podstoupila operaci, čtyři veliké chemoterapie a řadu malých chemoterapií. Současně začala enormně pracovat, protože práce jí pomáhala. Najednou měla z práce a z tvorby takovou radost, že jí všechno začalo jít od ruky a ona se začala konečně vidět lepšíma očima a přestala se podceňovat. Řekla si, že když se uzdraví, tak to bude právě proto, aby uzdravila i svojí duši. Na konci roku 2020 se dozvěděla že je zdravá a měla takovou radost a energii, že po tom „znovuzrození“ natočila svou první sólovou desku.
Vysílání: 24.9., 21.05 hod., ČT1
Opakování: 26.9., ČT1., 29.9., ČT1., 30.9., ČT1
 
| 13.9.2021 16:09:39 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru