Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
CD boxy
 
Letos 100. výročí narození Miroslava Horníčka Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Miroslav Horníček v redakci Scena.czVydavatelství Supraphon potěší příznivce chytrého humoru Miroslava Horníčka unikátním kompletem, který obsahuje nahrávky dosud nikdy nevydané, ale i známé či zapomenuté. Pod názvem Dobře odtajněný Miroslav Horníček vyjdou na 3CD-MP3 v pátek 4. května 2018.
K letošnímu stému výročí narození velkého mistra slova vychází komplet známých, dříve vydaných, ale i zapomenutých, či dosud nikdy nevydaných nahrávek. Miroslav Horníček je zde představen jako herec, konferenciér, klaun a interpret především vlastních textů. Výběr dramaturga Jakuba Kamberského proto obsahuje několik již dříve vydaných titulů. Kromě nich se zde objeví nikdy nevydané skvosty (např. pásmo Zavinil to bubínek, Nocturné), v nichž Miroslav Horníček exceloval jako průvodce děje, jeho komentátor a hybatel.

„Abychom zachytili neznámé nahrávky, necháváme v několika případech více verzí téhož. To se týká například Předscén s Janem Werichem, nebo vlastních Horníčkových textů Chvála pohybu. Přinášíme záznamy řady her divadla Semafor s Miroslavem Horníčkem v hlavní roli, neznámé verze již dříve vydaných pořadů a recitály dosud nevydané. Komplet uzavírá koláž publicisty a ředitele Divadla Viola Roberta Tamchyny, nápaditě sestavená z různých zvukových úryvků, tvořících jakýsi vlastní životopis oslavovaného mistra slova,“ upřesnila obsah výročního kompletu producentka Naďa Dvorská.
Název Dobře odtajněný Miroslav Horníček je parafrází jedné ze slavných Horníčkových knížek a audioknih Dobře utajené housle. Box 3CD-MP3 obsahuje zvukové záznamy z let 1952 až 2002 v celkové délce 30 hodin, 2 minuty a 23 sekund.
V pátek 11. května 2018 od 15:00 hodin se uskuteční na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy 2018 v Sále audioknih veřejná prezentace kompletu Dobře odtajněný Miroslav Horníček. Na osobní setkání s Miroslavem Horníčkem zavzpomínají Vladimír Just, Přemysl Rut a další, uvádí Jakub Kamberský.
Album Dobře odtajněný Miroslav Horníček zakoupíte na www.supraphonline.cz.

Záznam NetHovoru s Miroslavem Horníčkem z roku 1999 zde.
 
| 7.5.2018 12:05:49 Redakce |             | Foto: archiv Scena.cz |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru