Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Pardubické Mladé divadelní studio LAIK vyrazí na Výlet Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Z inscenace Výlet (Zdroj: J. Sekora)Východočeské divadlo Pardubice tuto neděli 3. září 2017 uvede první premiéru nové sezóny. Neodehraje ji však domácí soubor, ale začínající herecké talenty Mladého divadelního studia LAIK, jehož starší členové nastudovali pod vedením vedoucího studia a člena pardubického ansámblu Zdeňka Rumpíka komedii Výlet z pera Willyho Russella.

Děj, doprovázený hiphopovou hudbou Daniela Fikejze, se na první pohled může zdát banální. Paní Kayová bere své žáky na zájezd za zdi domovské školy. Co se ale může jevit jako jednoduché a prosté, se v příběhu ukazuje jako složité a záludné. Školáci si projdou různými trapasy, prvními láskami a samozřejmě vyvedou i řadu rošťáren – to vše je protkáno nejen humorem, ale i spoustou zásadních témat, která se otevírají dnes a denně v našich běžných životech. „Ve Výletu se dotýkáme ožehavých a velmi současných problémů jako užívání drog, šikany, chudoby, vyloučení ze společnosti,“ upřesňuje Zdeněk Rumpík, jenž má s mladší částí svého souboru zároveň rozpracovanou pohádku Dany Bartůňkové Kašpárek a drak, která bude mít premiéru v neděli 19. listopadu.
Mladé divadelní studio LAIK působí při Východočeském divadle již čtvrtou sezónu. „Důvod pro založení takového studia pro mladé lidi byl prostý. Chtěl jsem vytvořit soubor, který by pravidelně připravoval různé divadelní projekty a pomocí nich rozvíjel ve svých členech kreativitu, fantazii a také jejich osobnost, zdravou sebedůvěru i smysl pro vzájemnou kooperaci. Spolupráce s profesionální scénou v nich navíc podporuje jejich kladný vztah k divadlu a k umění obecně,“ říká Zdeněk Rumpík, který v současnosti vzdělává na 60 začínajících herců, s nimiž každoročně připraví alespoň dvě inscenace. Vzpomeňme například muzikál Výtečníci, Jiráskovu Lucernu či pohádky O Vendulce a Vitouškovi nebo Zrzounkova dobrodružství. Vedle vlastních inscenací se členové LAIKu zapojují i do titulů Východočeského divadla (např. Kráska a zvíře, Hoří, má panenko!, Lovecké scény z Dolního Bavorska či naposledy Rasputin).
 
| 1.9.2017 09:09:10 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru