Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Amerikánka (Jatka78) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Divadlo Tramtarie chystá benefiční koncert Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Pomáhejme s TramtariíDivadlo Tramtarie se i tento rok přidá k těm, kteří vánoční svátky spojují s dobročinnými akcemi. Proto spouští dlouhodobý projekt Pomáhejme s Tramtarií. V rámci tohoto projektu budou členové divadla společně s diváky pomáhat těm, kteří pomoc potřebují.
Nejprve budou členové souboru prodávat charitativní punč na Horním náměstí, což proběhne 30. listopadu od 10 do 22 hod, následně na to se 18. prosince uskuteční v Tramtarii benefiční koncert, jehož výtěžek půjde ve prospěch Blanky Novákové a jejího postiženého syna Matýska. Obě akce proběhnou ve spolupráci se spolkem Dobré místo pro život.

Divadlo Tramtarie je instituce, která chce pomáhat těm, kteří potřebují pomoc. Proto vznikl projekt Pomáhejme s Tramtarií, v rámci kterého například v loňském roce vznikl kalendář, z jehož prodeje byl podpořen psí útulek v Neředíně. Tentokrát Tramtarie spojila síly se spolkem Dobré místo pro život.
Spolek Dobré místo pro život je olomoucké občanské sdružení dobrovolníků, kteří se ve svém volném čase věnují sociálně znevýhodněným skupinám od miminek v kojeneckém ústavu až po lidi s Alzheimerovou chorobou. Jednou z hlavních činností sdružení je propojovat organizace, které potřebují pomoc s těmi, kteří svoji pomoc nabízejí.
Už 30. 11. budou členové souboru Divadla Tramtarie společně s Rotary clubem Olomouc-city prodávat punč na Horním náměstí ve stánku Dobré místo pro život. Prodávat punč budou herci Divadla Tramtarie i jeho tvůrčí tým. Na stánku budou členové Tramtarie celý den, od 10 do 22 hod. Výtěžek z prodeje půjde Hospici na Svatém Kopečku.
Slavnostní benefiční koncert se uskuteční 18. 12. v 19 hodin v Divadle Tramtarie. Na programu budou známé písně, které v originálních aranžích zazpívají herci a herečky souboru Tramtarie Jana Posníková, Barbora Šebestíková, Dominika Hrazdílková, Petra Konev Čiháková, Tereza Toth Čápová, Vít Pištěcký a další. Součástí večera budou také divadelní výstupy a dvě čísla nového Tramtarijního hudebního tělesa: ženského Tramtavoicebandu. Jednotlivými vystoupeními bude provázet zkušený konferenciér Marek Zahradníček, o hudební složku se postarají všestranní muzikanti Tomáš Višinka a Rikki Beran. Výtěžek z koupi lístků bude věnován Blance Novákové a jejímu synu Matýskovi. Blanka Nováková je žena těžce zkoušená osudem, jejíž vůle překonávat ty nejtěžší rány života by měla být nám všem inspirací. Paní Blanka již dvakrát překonala rakovinu, nyní ale u ní tato zákeřná nemoc propukla potřetí. Paní Blanka je také dvojnásobnou matkou. Její mladší syn Matýsek hned po narození absolvoval náročnou operaci srdce, v jednom roce mu potom byla diagnostikována epilepsie. Nyní je Matýskovi devět let, nechodí, nesedí ani nemluví a je plně závislý na cizí pomoci. Celý příběh přikládáme v příloze a můžete si jej přečíst také na našem webu www.divadlotramtarie.cz.
„Do projektu Pomáhejme s Tramtarií se zapojili všichni členové Divadla Tramtarie bez nároku na honorář. Všichni Tramtaráci byli odhodlaní se hned zapojit, někteří budou vidět na koncertě, jiní budou prodávat punč, další podpořili akci technicky. A všichni se bez rozmýšlení shodli, že budou vystupovat bez nároku na honorář a za to jsem moc ráda.“ (Dominika Hrazdílková, herečka a autorka myšlenky Benefičního koncertu). Vstupenky na benefiční koncert v hodnotě 300,- Kč jsou k dostání na webu divadla www.divadlotramtarie.cz.
 
| 27.11.2017 17:11:16 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru