Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
RAT v Paláci Akropolis Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Matija SolcePo úspěšné inscenaci KAR chystá Studio Damúza ve spolupráci s uskupením Fekete Seretlek další premiéru v pražském Paláci Akropolis. Hudebně-divadelní psycho groteska volně inspirovaná Orwellovou dystopií 1984 s názvem RAT bude poprvé uvedena 16. a 17. dubna 2018.

Autorem všech kompozic a aranžmá písní, které Fekete Seretlek chystají pro svou původní inscenaci RAT, je Matija Solce - slovinský loutkář, režisér, herec a hudebník, držitel mnoha ocenění na prestižních mezinárodních divadelních festivalech. V současné době Palác Akropolis s úspěchem uvádí inscenaci na motivy románu Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina s názvem KAR.
Právě na úspěch této inscenace navazuje nový autorský projekt nazvaný jednoduše RAT. Podzemní ústrojí společnosti v nepříliš vzdálené době totiž v tomto autorském příběhu řídí ta nejchytřejší zvířata - potkani. Za použití jednoduchého principu maňáskového divadla uvidíme parafrázi dnešního životního stylu lidského druhu, spočívajícího mimo jiné ve vyzdvihování kapitálu nad ostatní aspekty našeho života.
Dočkáme se tak netradiční reflexe společnosti moderní doby za doprovodu staré lidové hudby v kombinaci s experimentálními zvuky jedinečných hudebních nástrojů vytvořených speciálně pro inscenaci RAT.
Potkejte se s potkany naživo z očí do dvanácti očí. V rámci nového divadelního tvaru, který kombinací silné hudební atmosférické složky v kontrastu s maňáskovým divadlem spojuje loutkové řemeslo a experiment.
Premiéry: 16. a 17. dubna 2018 v Paláci Akropolis.
 
| 2.4.2018 15:04:29 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru