Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Čapkovy cestopisy a Jaromírem Medunou Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jaromír MedunaV Divadle Viola se 7. května 2018 od 20:00 hod uskuteční přidané představení úspěšného hudebně-literárního večera s cestopisy Karla Čapka, které bude číst Jaromír Meduna. K tomu zahraje Duo Teres, tedy Lucie Fulka Kopsová na housle a Tomáš Honěk na kytaru.
Pořad je součástí komorního cyklu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK s názvem Slovo a hudba, který je pořádán ve spolupráci s Divadlem Viola a Literárními novinami. Od svého vzniku v letošní sezóně slaví úspěchy a bude pokračovat i v sezóně 2018/2019, kdy se můžeme těšit na večer věnovaný prezidentu Masarykovi s lidovými písněmi hranými na klarinet a cimbál u příležitosti 100. výročí vzniku Československa, dále na večery k poctě svaté Cecílii, Mozartovi a Charlesi Burneymu.

Jaromír Meduna je český divadelní, filmový a dabingový herec. Působil v angažmá v řadě divadel: Divadlo Petra Bezruče v Ostravě, Příbramské divadlo, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, Městská divadla pražská, Divadlo na Vinohradech. Pravidelně se věnuje dabingu a je držitelem Ceny Františka Filipovského.
Slovo dramaturga FOK Martina Rudovského:,,Návštěvníci se v úspěšném listopadovém večeru spolu s Jaromírem Medunou a česko-slovenským Duem Teres vydali po stopách cestopisů Karla Čapka, kterým se autor, původně pro sloupky v Lidových novinách, věnoval mezi léty 1923–1936. Své čtenáře pozval rodák z Malých Svatoňovic do Itálie, Anglie, Španělska a také „na sever“. V textech zachytil ducha meziválečného období v jednotlivých zemích, které navštívil, popisuje zvláštnosti a zvyky obyvatel i jejich kulturní atmosféru. Hudební díla budou našeho cestovatele doprovázet, kam jen si vzpomene. Pro mimořádný úspěch přidáváme reprízu tohoto pořadu v květnu 2018.“
www.divadloviola.cz
 
| 30.4.2018 16:04:15 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru