Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Poprvé vdaná v MdMB Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Ivana Nováčková (Poprvé vdaná)Třetí premiérou v roce 2018 v Městském divadle Mladá Boleslav bude monodrama Poprvé vdaná. V hlavní roli se divákům představí Ivana Nováčková, v režii Heleny Glancové. Premiéry se uskuteční 4. a 11. 5. 2018 od 19:00 na Malé scéně.
„Mužský, co chlastaj, prostě nechápu“, říká svobodná matka, původním povoláním betonářka, dětsky důvěřivá, nekonečně optimistická Antonie. Tonička. Umí se postarat o všechny, věčně hladovým vždycky navařit kotel boršče, a hlavně nikdy nepřestávat VĚŘIT. Třeba ji zničehonic ještě potká, v co tiše doufala, na co celý život čekala, o čem snila...

Ruský spisovatel, dramatik a scénárista Pavel Nilin (původním jménem Danilin) se narodil se r. 1908 v Irkutsku, zemřel r. 1981 v Moskvě. Rodiče žili na Sibiři ve vyhnanství. Pravděpodobně vůbec nechodil do školy, číst a psát ho učila matka. V důsledku dětské obrny celý život kulhal. Živil se jako novinář, první povídky mu vyšly roku 1937 v časopise Novyj mir. Povídku Poprvé vdaná napsal Nilin v roce 1977. O dva roky později podle ní natočil Iosif Chejfic stejnojmenný film, který získal v roce 1980 hlavní cenu na festivalu v Karlových Varech.
V roce 2002 titul režíroval Jaromír Pleskot a hlavní roli Toničky ztvárnila Taťána Medvecká, která za ni získala Cenu Thálie v kategorii Činohra ženy. Poprvé vdaná je třetí inscenací Heleny Glancové v Městském divadle Mladá Boleslav, má za sebou režii titulů Marvinův pokoj a Vražda na faře.
Termíny + vstupenky na www.mdmb.cz.
 
| 30.4.2018 17:04:00 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru