Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Bílá Nemoc v site specific provedení v Terezíně Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Divadlo KomaStudenti herectví Alternativního a loutkového divadla, Autorské tvorby DAMU a Vyšší odborné školy herecké v Praze, ve spolupráci se členy spolku divadla KOMA, uvedou 5. 7. 2018 autorské zpracování Čapkovy Bílé nemoci pod režijním vedením Ládi Kardy v nedivadelních prostorách vojenské nemocnice Terezín.
Záměrem projektu je zpracovat témata nabízené proslulým dramatickým textem, za využití netradičních prostor v Terezíně, a oživit kulturní aktivitu v regionu.

Inscenace vzniká doslova na míru autentického prostoru a úspěšně rozvíjí atmosféru, kterou nabízí město Terezín, aniž by tím zacházela k intepretaci Čapka jako dobového autora, právě naopak, inscenace se pokouší nacházet nadčasovost motivů, které původní text nabízí.
Diváci této události si mohou vybrat, zda se inscenace zúčastní z pohledu barona, dvorního rady, anebo maršála, ústředních postav dramatu, a na základě této volby jim bude nabídnut specifický úhel pohledu, čímž je umožněno každému diváku, aby jedinou inscenaci navštívil hned třikrát. „Premiéra byla v roce devatenáct set třicet sedm. Od té doby se hra dočkala pouze pěti zpracování v historii. Letos v Terezíně to je vůbec poprvé, kdy se dramatický text považovaný za klasický, dočká imerzního zpracování v originálním prostoru,“ říká režisér Karda.
Režie: Láďa Karda, Dramaturgie: Anna Luňáková, Scénografie: Karolína Jansová a Natálie Košťálová, Produkce: Adam Lauer Hrají: Lucie Vopatová, Klára Miklasová, David Hůlka, Natalie Nováková, Taťána Havlová, Aneta Schmidtová, Sarah Šimunovićová, Vojtěch Vondráček, Tom Zahrádka, Petra Vindyšová, Pavel Trochta, Štefánie Šubová, Jan Klindera, Martin Doucha, Tanita Yankova, Eva Štěpánková a Jáchym Sůra.
Repríza se koná 2. 9. 2018. Vstupenky: www.smsticket.cz/vstupenky/12949-bila-nemoc.
 
| 2.7.2018 15:07:43 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru